Të gjitha lajmet

DUELET E RADHËS

Feronikeli ndaj humbësit Dundalk-Qarabag, nëse kalon raundin e dytë

Foto: KFFeronikeli/fb

Feronikeli ndaj humbësit Dundalk-Qarabag, nëse kalon raundin e dytë

22 July, 2019 @15:59

Skuadra e Feronikelit ka mësuar kundërshtarët e mundshëm që e presin në raundin e tretë kualifikues të Europa Ligës, nëse e kalon pengesën e raundit të dytë.

Përballjet që do t’i zhvillojë Feronikeli me Slovanin e Bratisllavës janë përcaktuese për të ardhur te kundërshtari i fazës së tretë kualifikuese, ku i pret humbësi i ndeshjes Dundalk (Irlandë) - Qarabag (Azerbajxhan).

Slovan - Feronikeli luhet më 24 korrik në ora 18:00, ndërsa Feronikeli - Slovan luhet më 30 korrik në ora 18:00. Fituesi i përballjes, ndeshet me humbësin e sipërpërmendur.

Në anën tjetër, Shkëndija nëse kalon Dudelangen do të përballet me humbësin e Celtic - Nomme Kalju.

Kurse Partizani i Tiranës nëse kalon pengesën Sheriff të Molldavisë, do të ndeshet me humbësin e përballjes Maribor (Slloveni) dhe AIK (Suedi).

Kujtojmë, të trija këto ekipe kanë qenë pjesë e Ligës së Kampionëve dhe nuk kanë arritur të kalojnë raundin e parë kualifikues aty.

Sistemi i garave, ua mundëson kampionëve të vendeve të UEFA-së, edhe një mundësi kualifikimi, por tashmë në Europa Ligë.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga