Të gjitha lajmet

ISMAEL BENNACER

Edhe një lojtari i Empolit arrin te Milan

Edhe një lojtari i Empolit arrin te Milan

22 July, 2019 @16:33

Mesfushori algjerian i Empolit, Ismael Bennacer, ka arritur sot në klinikën e La Madonninas për të kryer testet mjekësore, para zyrtarizimit te Milan.

Futbollisti që fitoi Kupën e Kombeve të Afrikës me Algjerinë ditë më parë, pritet t’i kushtojë rossonerëve rreth 16 milionë euro, bëjnë të ditur mediat italiane.

Bennacer 21 vjeç do të nënshkruajë kontratë 5 vjeçare me Milanin. Ky është transferi i dytë i rossonerëve këtë verë nga Empoli, pas Rade Krunicit.

DREJT SERIE A-së

Fenerbahçe fiton 60-fish nga Elmasi

22 July, 2019 @11:04

Në vitin 2017 Fenerbahçe e bleu talentin e Rabotniçkit, Elif Elmas, për 295 mijë euro. Derisa pritet zyrtarizimi i lojtarit…

DËMSHPËRBLIMI DHE RROGA

Matthijs de Ligt, plotëson mozaikun e Juventusit

Foto: juventus.com

18 July, 2019 @11:43

Panorama e mbrojtjes së Juventusit tashmë ka fituar edhe pjesën e fundit dhe kryesore të mozaikut. Matthijs de Ligt…

DUELI MIQËSOR

Amir Rrahmani vs. Donis Avdijaj në miqësore

15 July, 2019 @13:12

Dyshja e reprezentacionit të Kosovës që këtë verë dolën në klube të reja, Amir Rrahmani dhe Donis Avdijaj, do të…

MBROJTËSI

Edhe Durmishi mund të përfundojë në Superligën turke

15 July, 2019 @10:24

Mbrojtësi i Danimarkës me origjine shqiptare, Riza Durmishi, mund të përfundojë në Superligën turke, sikurse edhe Donis Avdijaj që nuk…

MATTHIJS DE LIGT

Pritet të arrijë sot

15 July, 2019 @10:16

Emri më i përfolur i afatit kalimtar veror, Matthijs de Ligt, mund të arrijë sot në Torino, ka bërë të…

Të gjitha lajmet nga Serie A