Të gjitha lajmet

DUKAGJINI - TIRANA

Dukagjini arrin fitore edhe në testin e vështirë

Foto: KFDukagjini/fb

Dukagjini arrin fitore edhe në testin e vështirë

24 July, 2019 @20:21

Skuadra e re e Superligës, Dukagjini, tashmë mund të thuhet se nuk ka të ndalur.

Ekipi që po drejtohet nga Xhengis Rexhepi ka shënuar fitore edhe në përballjen më të vështirë miqësore deri tash, duke e kaluar me 1-0 Tiranën.

Golin e vetëm dhe të fitores për ekipin e Klinës e shënoi Ilir Mustafa, që vendosi fatin e takimit.

Dukagjini më parë kishte fituar edhe dy miqësore tjera, para se të takohej me bardhekaltërit nga kryeqyteti i Shqipërisë.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga