Të gjitha lajmet

A: DUKAGJINI-VËLLAZNIMI

Dukagjini shfrytëzon krizën e Vëllaznimit, fiton thellë

Foto: KFDukagjini/fb

Dukagjini shfrytëzon krizën e Vëllaznimit, fiton thellë


14 November, 2020 @15:36

Dukagjini i Klinës ka arritur të shënojë fitoren më të thellë të stinorit në Ligën e Parë A të Kosovës këtë stinor, duke e mposhtur Vëllaznimin me rezultat të pabesueshëm, 7-0 [Abu Kamara, Labinot Osmani x2, Visar Kutllovci x2, F. Gashi, Abedin Merlaku].

Kjo humbje e Vëllaznimit vjen vetëm dy ditë pas komunikatës së klubit për mbetjen pa investitorin kryesor dhe mbetjen borxh të pagave ndaj lojtarëve.

TABELA AKTUALE

Kuqezinjtë sot janë paraqitur me juniorë në këtë përballje dhe fitorja e Dukagjinit as që u vu në pyetje, e lojtarët në anën tjetër shfrytëzuan rastet për të shënuar sa më shumë, duke e përfunduar pjesën e parë me 4-0 dhe të dytën 3-0 për përfundimtaren me shtatë gola dallim.

Vëllaznimi është në fund të tabelës së klasifikimit të Ligës së Parë A. Në anën tjetër Dukagjini me këtë fitore i afrohet kreut.

 


NGA FEDERATA

Ekspedita e Kosovës në Slloveni, Celina drejt Kosovës

Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

Ekspedita e Kosovës në Slloveni, Celina drejt Kosovës

14/11/20 @ 12:22

RAFET PREKAZI PAS NDESHJES

Prekazi për humbjen: Mungoi përvoja!

Përfaqësuesja

Prekazi për humbjen: Mungoi përvoja!

14/11/20 @ 12:09

SHQIPËRIA

Shqipëria para ndeshjeve vendimtare, formacioni i mundshëm

Liga e Kombeve/Kombëtarja

Shqipëria para ndeshjeve vendimtare, formacioni i mundshëm

14/11/20 @ 10:35

SHKUP

Sa do të përfitojnë lojtarët e stafi i Maqedonisë për kualifikim?

EURO 2020/Liga e Kombeve

Sa do të përfitojnë lojtarët e stafi i Maqedonisë për kualifikim?

14/11/20 @ 09:31

STËRVITJA E FUNDIT NË DURRËS

Vjen Valon Berisha, Kosova nesër merr fluturimin

Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

Vjen Valon Berisha, Kosova nesër merr fluturimin

13/11/20 @ 21:40

KOSOVA U21 0-1 SHQIPËRIA U21

Pas seniorëve, edhe shpresat kuqezi fitojnë Kosovën

Kombëtarja/Përfaqësuesja

Pas seniorëve, edhe shpresat kuqezi fitojnë Kosovën

13/11/20 @ 21:27

FORMACIONET ZYRTARE

Startuesit: Kosova U21 - Shqipëria U21

Kombëtarja/Përfaqësuesja

Startuesit: Kosova U21 - Shqipëria U21

13/11/20 @ 17:52

VIGO

Celta zyrtarizon trajnerin e ri

La Liga/Transfere

Celta zyrtarizon trajnerin e ri

12/11/20 @ 15:36

MEDIA

Bastien Toma dëshiron ta përfaqësojë Zvicrën

International/Sportistë shqiptarë në botë

Bastien Toma dëshiron ta përfaqësojë Zvicrën

12/11/20 @ 15:18

CORONAVIRUS

Te Kosova U21, i marrin rezultatet për COVID-19

Përfaqësuesja

Te Kosova U21, i marrin rezultatet për COVID-19

12/11/20 @ 14:56

FERIZAJ - DARDANA

Florim Berisha e ngrit Ferizajin në pozitën e katërt

FFK Liga e parë

Florim Berisha e ngrit Ferizajin në pozitën e katërt

21/02/21 @ 16:24

TREPÇA - A&N

6 fitore rresht për A&N, vazhdon ngritja

FFK Liga e parë

6 fitore rresht për A&N, vazhdon ngritja

21/02/21 @ 16:12

ONIX - ISTOGU

Arifaj e Krasniqi për fitoren e Onixit ndaj Istogut

FFK Liga e parë

Arifaj e Krasniqi për fitoren e Onixit ndaj Istogut

21/02/21 @ 15:09

DRENASI - VËLLAZNIMI

Drenasi e Vëllaznimi e nisin me barazim

FFK Liga e parë

Drenasi e Vëllaznimi e nisin me barazim

21/02/21 @ 15:01

VITIA - VLLAZNIA

Edhe Vitia dëshiron kryesimin, për fitore ndaj Vllaznisë

FFK Liga e parë

Edhe Vitia dëshiron kryesimin, për fitore ndaj Vllaznisë

21/02/21 @ 09:49

ULPIANA - RAMIZ SADIKU

Ulpiana kërkon pozitën e parë

FFK Liga e parë

Ulpiana kërkon pozitën e parë

21/02/21 @ 09:45

FERIZAJ - DARDANA

Ferizaji në krizë, e pret Dardanën

FFK Liga e parë

Ferizaji në krizë, e pret Dardanën

21/02/21 @ 09:40

ONIX - ISTOGU

Përballja më interesante e Grupit A, Onix-Istogu

FFK Liga e parë

Përballja më interesante e Grupit A, Onix-Istogu

21/02/21 @ 09:36

TREPÇA - A&N

A&N kërkon fitoren e gjashtë rresht

FFK Liga e parë

A&N kërkon fitoren e gjashtë rresht

21/02/21 @ 09:30

DRENAS - VËLLAZNIMI

Dueli për t’u larguar nga fundi i tabelës

FFK Liga e parë

Dueli për t’u larguar nga fundi i tabelës

21/02/21 @ 09:25


Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë