Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

EUROPA LEAGUE

Dyshja Auba & Saka kualifikojnë Arsenalin

Dyshja Auba & Saka kualifikojnë Arsenalin


25 February, 2021 @21:14

Arsenali me shënimin në minutën e 87’, e mposhti Benficën me rezultat 3-2 dhe u kualifikua në 1/8 e finales në Europa Leagues.

Skuadra londineze së pari kaloi në epërsi me Pierre-Emerick Aubameyang, ku asistoi Bukayo Saka.

Rezultatin e barazoi Diogo Goncalves në 1-1. Në pjesën e dytë Benfica kaloi në epërsi me Raf Silva.

Kieran Tierney kësaj radhe e barazoi rezultatin për Arsenalin, kurse dyshja Auba e Saka ishin përsëri në skenë, ku shënoi Aubameyangi golin e dytë personal, kurse Saka asistin e tij të dytë personal dhe Arsenali u kualifikua në 1/8 e finales në Europa Leagues.


 
Të gjitha lajmet nga Europa League