Të gjitha lajmet

GLASGOW RANGERS

Eros Grezda dygolësh në fitore

Eros Grezda dygolësh në fitore

11 November, 2018 @17:47

Skuadra e Steven Gerrardit, Glasgow Rangers, ka shënuar fitore të thellë sot ndaj Motherwellit në elitën e futbollit skocez.

Rangers ka mposhtur rivalin 7-1 në fund, ndërsa krahu ofanziv i Shqipërisë, Eros Grezda ka shënuar dy golat e fundit të skuadrës në këtë fitore.

Gjakovari ka kontribuuar edhe me një asistim në këtë fitore, për golin e katërt të skuadrës. Ndërsa reprezentuesi i Shqipërisë ka nisur ndeshjen prej minutës së parë të saj.

 

VUSHTRRIA - DUKAGJINI

Lleshi vendos, Vushtrria fiton duelin e kreut

11 November, 2018 @15:38

Disa minuta para fundit të pjesës së parë, ka qenë Anton Lleshi që ka çuar stadiumin Ferki Aliu të Vushtrrisë…

GJILANI - DRENICA

Hysa për 3 pikë të reja

11 November, 2018 @15:30

Me një gol të Vilfor Hysës në minutën e 86’ është vendosur fati i duelit të sotëm mes Gjilanit dhe…

BESA - VËLLAZNIMI

Besa fiton derbin, mbetet lidere

11 November, 2018 @15:25

Skuadra e Besës së Pejës nuk ka gabuar as në derbin e Dukagjinit, duke mposhtur Vëllaznimin 2-0 sot në Shahin…

PRISHTINA - BALLKANI

Kryesuesi nuk ndryshon

Foto: FC Prishtina

11 November, 2018 @15:24

Kreun e marrë ndeshjen e kaluar në përballjen direkte ndaj Feronikelit, Prishtina u sigurua ta ruante me fitoren e shënuar…

TREPÇA '89 - KEK-u

Fitore për ngjitje dy pozita

11 November, 2018 @15:23

Në takimin e zhvilluar sot në Mitrovicë, skuadra vendase e Trepçës ‘89 ka arritur të shënojë fitore me rezultat 4-1…

LIVERPOOL - FULHAM

Shaqiri gol, Liverpool lider

11 November, 2018 @14:48

Me fitore 2-0 e ka mbyllur ndeshjen ndaj Fulhamit skuadra e Liverpoolit. Mo Salah shënoi për 1-0 pak para fundit…

ATALANTA - INTER

Dyshja shqiptare në formë, ndalet seria e Interit

11 November, 2018 @14:31

Në ndeshjen e parë të ditës së sotme në Serie A, Atalanta ka shënuar fitore 4-1 në Bergamo ndaj Interit.…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Gjilani - Drenica

11 November, 2018 @13:07

Janë publikuar formacionet zyrtare të Gjilanit dhe të Drenicës. GJILANI: Kaçiu, Kastrati, Papuqi, Magani, Halili, Muça, Kqiku, Nika, Sadriu, Hysa,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - KEK-u

11 November, 2018 @13:04

Janë publikuar formacionet zyrtare të Trepçës ‘89 dhe të KEK-ut. TREPÇA ‘89: Beqiri, Pira, Basri, Asani, Mersini, Jashari, Gucev, Manaj,…

PRISHTINA - BALLKANI

Prishtina vs. Ballkani, 11-shet startuese

11 November, 2018 @12:46

Pak minuta para ndeshjes, janë bërë të ditura formacionet startuese të Prishtinës dhe Ballkanit. TOPSPORTI LIVESCORE Prishtina:…

SUPERLIGA E ZVICRËS

Shtyhet debutimi i Edon Zhegrovës

TOPSPORTI / A.P

17 February, 2019 @17:53

Pas transferimit të tij nga Genku te Baseli, për herë të parë në bankën rezervë për skuadrën zvicrane sot ishte…

MEDIA

Biletat për ndeshjet e Kosovës, do të shtrenjtohen

TOPSPORTI/ A. P.

12 February, 2019 @0:38

Kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) Agim Ademi, ka konfirmuar në një intervistë për KTV-në se biletat për…

GALATASARAY - TRABZONSPOR

Belhanda vulos derbin

10 February, 2019 @19:12

Galatasaray ka shënuar fitore në derbi ndaj Trabzonsporit sot 3-1 dhe i është afruar kreut të tabelës në 6 pikë.…

GOLI I RADHËS

Super goli i Muriqit për epërsi

9 February, 2019 @15:08

Ekipi i Rizespor ka kaluar në epërsi në përballjen që po zhvillohet aktualisht ndaj Antalyasporit, ndërsa sulmuesi i Kosovës, Vedat…

KAYSERISPOR - FENERBAHÇE

Kravets kthen Fenerin te humbjet

Foto: Kayserispor Official

8 February, 2019 @21:25

Skuadra e Fenerbahçes i është kthyer humbjeve pas dy fitoreve radhazi të shënuara në Superligën turke. Kayserispor ka qenë…

Të gjitha lajmet nga International