Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DRITA - LLAPI

Fazliu “shkrin borën” në Gjilan

Fazliu “shkrin borën” në Gjilan


13 February, 2021 @14:37

Në kushte tejet të vështira për lojë, për shkak të reshjeve të dëborës dhe temperaturës së ulët, skuadra e Dritës iu gëzua fitores në ballafaqim me skuadrën e Llapit.

FORMACIONET E NDESHJES

Festa për ekipin gjilanas erdhi me golin e vetëm në ndeshje, të cilin e shënoi sulmuesi Astrit Fazliu në minutën 74’. Ky ishte goli i pestë i Fazliut në kampionatin e sivjetëm.

Pas këtij goli Drita pati edhe një rast në minutën 80’ duke u organizuar mirë në sulm me kombinime të bukura, mirëpo finalizimi në fund i mungoi.

Ndërsa në minutën e dytë të kohës shtesë vendasit për pak sa nuk u befasuan, kur në sulmin e Llapit Edon Sadriu depërtoi bukur nga krahu i djathtë dhe pasoi tek Engjëll Hoti që ishte në pozitë të volitshme në zonën e rreptësisë, mirëpo goditja e këtij të fundit përfundoi pak mbi portë, ndërsa më parë në dy raste të tjera Kastriot Selmani dhe Muhamet Hyseni shpërdoruan rastet duke qëlluar shtyllën dy herë.

TABELA AKTUALE

Drita me këtë fitore vazhdon ta ruajë dallimin me kundërshtarët në radhitjen tabelare, duke kryesuar tani me gjithsej 44 pikë.

 


CITY 3-0 SPURS

City briliant, lehtë ndaj Tottenhamit

Premier League

City briliant, lehtë ndaj Tottenhamit

13/02/21 @ 23:46

BARCELONA 5-1 ALAVES

Messi e Trincao nga dy herë për fitoren e 7 radhazi

La Liga

Messi e Trincao nga dy herë për fitoren e 7 radhazi

13/02/21 @ 23:34

SHQIP në BOTË

Ardian Ismajli me ekipin ndalin liderin

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Ardian Ismajli me ekipin ndalin liderin

13/02/21 @ 23:02

FUTSALL

Peja Futsall kualifikohet në 1/8 e finales së Kupës

Futsall Superliga

Peja Futsall kualifikohet në 1/8 e finales së Kupës

13/02/21 @ 21:59

SHQIP në BOTË

Rrahmani fenomenal, Napoli triumfon ndaj Juventusit

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Rrahmani fenomenal, Napoli triumfon ndaj Juventusit

13/02/21 @ 21:40

VIDEO

Zeneli shënon për epërsinë e skuadrës së tij

Ligue 1

Zeneli shënon për epërsinë e skuadrës së tij

13/02/21 @ 19:27

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina karantinohet para ndeshjeve ndërkombëtare

FFK Superliga/Champions League

Prishtina karantinohet para ndeshjeve ndërkombëtare

18/06/21 @ 12:49

LLAPI

Llapi përforcon sulmin me Shillovën

FFK Superliga/Transfere

Llapi përforcon sulmin me Shillovën

18/06/21 @ 11:31

LLAPI

Llapi e Leci i ndajnë rrugët

FFK Superliga/Transfere

Llapi e Leci i ndajnë rrugët

17/06/21 @ 22:12

MALISHEVA

Ekipi debutues në Superligë, vazhdon me kapitenin

FFK Superliga

Ekipi debutues në Superligë, vazhdon me kapitenin

17/06/21 @ 21:15

DRITA

Ergyn Ahmeti ndahet me Dritën

FFK Superliga/Transfere

Ergyn Ahmeti ndahet me Dritën

17/06/21 @ 18:05

DRITA

Festim Alidema largohet nga Drita

FFK Superliga/Transfere

Festim Alidema largohet nga Drita

17/06/21 @ 15:01

LLAPI

Llapi rrëmben golashënuesin më të mirë të Ulpianës

FFK Superliga/Transfere

Llapi rrëmben golashënuesin më të mirë të Ulpianës

17/06/21 @ 12:14

DRITA

Edhe një lojtar i bashkohet Dritës nga Trepça’89

FFK Superliga/Transfere

Edhe një lojtar i bashkohet Dritës nga Trepça’89

16/06/21 @ 22:00

DRITA

Drita godet me Mujën

FFK Superliga/Transfere

Drita godet me Mujën

16/06/21 @ 18:37

CONFERENCE LEAGUE

Llapi e Drita mësojnë kundërshtarët e rrethit të dytë

FFK Superliga

Llapi e Drita mësojnë kundërshtarët e rrethit të dytë

16/06/21 @ 14:29


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga