Të gjitha lajmet

NGA FFK-ja

FFK anulon kartonët e stinorit të kaluar për futbollistët

FFK anulon kartonët e stinorit të kaluar për futbollistët

16 August, 2019 @12:07

Në mbledhjen e mbajtur në ditën e fundit të korrikut, FFK-ja ka bërë të ditur se ka anuluar kartonët që barten nga sezoni i fundit.

Saktësisht, për shkak të futjes në përdorim të sistemit online të raportimit Vendimi është kështu:

-Anulohen kartonët e verdhë të marrë gjatë kampionatit të kaluar, dy kartonët e verdhë për një ndeshje dhe dënimi për kartonët e verdhë shqiptuar në ndeshjen e fundit.

-Nuk kanë të drejtë loje lojtarët që janë nën dënim për shkak të kartonit të kuq direkt.

-Dënimet tjera, mbeten në fuqi.

-E gjithë kjo bëhet për të lehtësuar regjistrimin nga fillimi të kartonëve në sistemin digjital dhe për të pasur pasqyrë të pastër për mëtutje.

-Megjithatë, përgjegjësinë ekskluzive për evidentimin e kartonëve dhe të drejtën e lojës e mban klubi.

NDESHJET E XHIROS I

PËRFORCIMI I FUNDIT

Labinot Ibrahimi arrin para ndeshjes së parë

16 August, 2019 @11:17

Mbrojtësi i krahut, Labinot Ibrahimi, që ka bërë karrierë deri tash te Partizani i Tiranës, duke qenë njëri ndër lojtarët…

DUKAGJINI

6 përforcime nga Dukagjini

TOPSPORTI / A.P

16 August, 2019 @0:12

Dukagjini sot ka zyrtarizuar gjashtë përforcime. Përforcimet e Dukagjinit janë këta: Denis Haliti, Altin Lloga, Orges Gava, Husein Demiri, Albion…

LIRIDON FETAHAJ

2 vjet te Ballkani

15 August, 2019 @23:31

Pas lajmërimit se nuk do të jetë më pjesë e Prishtinës, futbollisti prizrenas Liridon Fetahaj, arriti marrëveshje me skuadrën nga…

FERIZAJI

Ferizaji 8ombardon me përforcime

15 August, 2019 @23:11

Skuadra e Ferizajit sot ka bombarduar me përforcime dy ditë para fillimit të stinorit të ri. Përforcimet e Ferizajit janë…

GJILANI 19/20

Gjilani prezanton fanellat për 2019/20

15 August, 2019 @22:57

Skuadra e Gjilanit ka prezantuar fanellat për stinorin 2019/20. Stinorin e kaluar gjilanasit përmes…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga