Të gjitha lajmet

KUPA E KOSOVËS

Finalistët e Kupës së Kosovës, caktohen sot

Finalistët e Kupës së Kosovës, caktohen sot

1 May, 2019 @11:06

Sot me fillim nga ora 15:30, do të caktohen dy finalistët e Kupës së Kosovës në futboll.

Trepça ‘89 e pret Vëllaznimin në “Riza Lushta”, derisa në stadiumin “Rexhep Rexhepi” do të përballen Feronikeli me Ballkanin.

Skuadra mitrovicase, Trepça ‘89, në ndeshjen e parë e mposhti skuadrën gjakovare Vëllaznimin me rezultat të thellë 0-4, kurse Feronikeli Ballkanin 1-2.

Finalja e Kupës së Kosovës do të luhet më 25 maj.

FLAMURTARI - KEK

Përmbysje për të kërcyer 3 pozita

Foto: Flamurtari/fb

29 April, 2019 @18:19

Fitore tejet të vështirë, por jashtëzakonisht të rëndësishme këtë xhiro ka shënuar edhe Flamurtari sot, në Fadil Vokrri të Prishtinës,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Flamurtari - KEK-u

29 April, 2019 @15:32

Janë publikuar formacionet zyrtare të Flamurtarit dhe të KEK-ut. FLAMURTARI: Neziri, Maxhuni, Boshnjaku, Dumani, Bruqi, Zeqiri, Krasniqi, Ibrahim, Kelmendi, Kabashi,…

PRISHTINA - DRENICA

E teta rresht, për të ndjekur titullin

Fotot: prishtinafc.com

28 April, 2019 @20:30

Prishtina ka shënuar fitore rutinore ndaj Drenicës në përballjen e xhiros së XXIX të Superligës duke i mposhtur kuqezinjtë e…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Prishtina - Drenica

28 April, 2019 @18:34

Janë caktuar formacionet zyrtare të Prishtinës dhe të Drenicës. PRISHTINA: Bekaj, Thaqi, Bekteshi, Dallku, Bashiru, Miftaraj, Mustafa, Ahmeti, Arago, Mankenda,…

TREPÇA'89 - LIRIA

Trepça’89 dominoi për fundosje të Lirisë

28 April, 2019 @18:00

Pas 49 ditësh Liria ka shënuar golin e parë të saj në Superligë, që nuk i ka sjellë asgjë pos…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga