Të gjitha lajmet

GENNARO GATTUSO

Koha për largim

Koha për largim

30 April, 2019 @12:59

Koha për largim

Katër xhirot e fundit, janë katër mundësitë e fundit për ish mesfushorin tash trajnerin e Milanit, Gennaro Gattuso.

A do të arrijë Milan sigurimin e një bilete për kualifikueset e Ligës së Kampionëve?

Rivalët: Bologna në shtëpi, Fiorentina jashtë, Frosinone në shtëpi dhe stinori përfundon në mysafirllëk ndaj Spalit.

Ballina e Gazzetta dello Sportit sot ka dalë me emër të trajnerit të ri të Milanit. Ai pritet të jetë Eusebio di Francesco, ish trajner i Romës.

“Ekipi pëlqen përafrimin e tij te lojtarët, i jep rëndësi mënyrës së menaxhimit të tij me futbollistët e rinj dhe ka stilin unik të lojës,” shkruan GdS sot, që ka vendosur në ballinë Di Francescon dhe Gattuson në përpjekje për të shpëtuar stinorin.

Njëjtë, është thënë se Maurizio Sarri nuk po konsiderohet nga kryesia rossonere, ndërsa është duke u ndjekur nga afër Gian Piero Gasperini që po bën mrekulli me ekipin e Atalantës në Serie A.

E Gattuso, s’pritet të shpëtojë pas përfundimit të këtij stinori.

MEDIA

Moise Kean te rivali i përbetuar

Foto: juventus/fb

30 April, 2019 @14:30

Ylli i ri i Juventusit, Moise Kean, mund të përfundojë te rivali i përbetuar i bianconerëve, Inter. Sipas Corriere…

ATALANTA - UDINESE

Atalanta në Ligë të Kampionëve?!

Foto: Atalanta/fb

29 April, 2019 @23:09

Atalanta e Gian Piero Gasperinit është vetëm katër xhiro larg senzacionit! Me fitoren e sontme ndaj Udineses, që ende s’ka…

COPPA ITALIA 1/2: ATALANTA - FIORENTINA

Xhimshiti e Berisha në finale të Kupës

Foto: Atalanta/fb

25 April, 2019 @22:57

Atalanta ka arritur të përmbys epërsinë e hershme të Fiorentinës 0-1 për të fituar ndeshjen 2-1 dhe për të siguruar…

COPPA ITALIA 1/2: MILAN-LAZIO

Lazio i Strakoshës eliminon Milanin

Foto: Lazio/fb

24 April, 2019 @23:16

Lazio është finaliste e Kupës së Italisë për herë të tretë në pesë vitet e fundit.  Pas duelit të…

JUVENTUS - FIORENTINA

Juve thyen rekordin evropian të titujve radhazi

Foto: Juventus/fb

20 April, 2019 @19:59

Juventus me fitoren e sotme ndaj Fiorentinës, që erdhi përmes një autogoli të shënuar nga German Pezzella, në fitoren 2-1,…

Të gjitha lajmet nga Serie A