Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

CHRIS GALTIER

Fitoi titullin dhe largohet

Christophe Galtier, trajner i Lille, duke festuar titullin kampion me ekipin/ Foto: LOIC VENANCE/AFP via Getty Images)

Fitoi titullin dhe largohet


26 May, 2021 @15:28

Pritja një dekadëshe e Lille përfundoi në xhiron e fundit të stinorit. Ata u shpallën kampion duke lënë pas miliarderët parisienë, me një ekip mesatar për ligën franceze të futbollit.

Christophe Galtier trajner, ende pa shijuar mirë suksesin e arritur me klubin e tij, ka dhënë sinjalet për largim nga skuadra duke bërë të ditur se misioni i tij me Lille ka përfunduar.

Francezi 54-vjeçar pas festës së titullit kampion me Lille, duke folë për prestigjiozen franceze L’Equipe ka thënë se ka bërë mjaft këtu dhe s’ka çka të jep më shumë për këtë skuadër.

christophe galtier

“Jam shumë i bindur që kam kryer punën time këtu. Cikli 4-vjeçar ka përfunduar dhe kjo është e mjaftueshme për një trajner. E ndiej brenda se ka ardhur koha të ndahem nga ky klub i bukur, i madh… Po e lë Lille me një rezultat të jashtëzakonshëm. Më duhet tjetër sfidë. Nuk dua të futem në rutinë këtu,” ka thënë ndër të tjera Galtier.

Galtier, që ka edhe një vjet kontratë me ekipin iu bashkua Lille në dhjetor të vitit 2017. Më parë, ai kishte kaluar tetë vite te St Etienne. Tash, emri i tij po përfolet si trajner potencial i Nice, Lyon, por edhe Napolit.


DANIMARKA

Danimarka publikon listën përfundimtare për EURO 2020

Evropiani

Danimarka publikon listën përfundimtare për EURO 2020

26/05/21 @ 13:34

FENERBAHÇE

Vedat Muriqi në krye të listës së Fenerbahçes

International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Vedat Muriqi në krye të listës së Fenerbahçes

26/05/21 @ 13:01

GJILANI

Lojtari i pestë që i vazhdohet kontrata te Gjilani

FFK Superliga

Lojtari i pestë që i vazhdohet kontrata te Gjilani

26/05/21 @ 12:57

PARA FINALES

Ole kërkon trofeun e parë ndaj specialistit të UEL, Emery

Europa League/Premier League/La Liga/International

Ole kërkon trofeun e parë ndaj specialistit të UEL, Emery

26/05/21 @ 12:14

DERI NË FISHKËLLIMËN E FUNDIT

Betejat e fundit, për të fituar luftën

FSHF Kategoria Superiore

Betejat e fundit, për të fituar luftën

26/05/21 @ 11:28

MIQËSORE

Lista e Shqipërisë për dy ndeshjet miqësore

Kombëtarja

Lista e Shqipërisë për dy ndeshjet miqësore

26/05/21 @ 11:03

GJILANI

Gjilani vazhdon kontratën edhe me një futbollist

FFK Superliga

Gjilani vazhdon kontratën edhe me një futbollist

26/05/21 @ 10:57

ZYRTARE

Domgjoni transferohet në elitën holandeze

International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Domgjoni transferohet në elitën holandeze

26/05/21 @ 09:30

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina kryen detyrën, tash e pret  Ferencvarosi

FFK Superliga/Champions League

Prishtina kryen detyrën, tash e pret Ferencvarosi

25/06/21 @ 21:53

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina në avantazh pas 45 minutave

FFK Superliga/Champions League

Prishtina në avantazh pas 45 minutave

25/06/21 @ 20:50

11-SHET

Formacionet zyrtare: Prishtina - Inter d’Escaldes

Champions League

Formacionet zyrtare: Prishtina - Inter d’Escaldes

25/06/21 @ 19:20

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina sonte për raundin e parë kualifikues në Champions League

FFK Superliga/Champions League

Prishtina sonte për raundin e parë kualifikues në Champions League

25/06/21 @ 10:29

UEFA

UEFA largon avantazhin e golit si mysafir

Champions League

UEFA largon avantazhin e golit si mysafir

24/06/21 @ 16:53

ZEKIRIJA RAMADANI

Ramadani e sheh pozitive fitoren me rezultat të ngushtë

Champions League

Ramadani e sheh pozitive fitoren me rezultat të ngushtë

23/06/21 @ 14:03

CHAMPIONS LEAGUE

Ish-kundërshtari i Dritës, në finale me Prishtinën

Champions League

Ish-kundërshtari i Dritës, në finale me Prishtinën

22/06/21 @ 22:24

FOLGORE - PRISHTINA

Prishtina në finale të raundit preliminar të Champions League

Champions League

Prishtina në finale të raundit preliminar të Champions League

22/06/21 @ 21:55

FORMACIONET ZYRTARE

Formacionet zyrtare: Folgore - Prishtina

Champions League

Formacionet zyrtare: Folgore - Prishtina

22/06/21 @ 19:12

PARAKUALIFIKIMET

Prishtina gati për Ligën e Kampionëve

FFK Superliga/Champions League

Prishtina gati për Ligën e Kampionëve

21/06/21 @ 23:40


 
Të gjitha lajmet nga Champions League