Të gjitha lajmet

JEAN-CLAIR TODIBO

Francezi 19 vjeç zyrtarizohet nga Barcelona

Francezi 19 vjeç zyrtarizohet nga Barcelona

8 January, 2019 @15:41

Skuadra e Barcelonës ka bërë të ditur se ka arritur marrëveshje me qendërmbrojtësin 19 vjeçar të Francës, Jean-Clair Todibo.

I vlerësuar si një lojtar me perspektivë, Todibo do të bëhet lojtar i Barcelonës prej datës 1 korrik 2019, ndërsa ekipi katalonas e ka siguruar atë pa dëmshpërblim, pasi që futbollistit i kryhet kontrata me Toulouse-in në fund të këtij stinori.

Përveç qendrës së mbrojtjes, Todibo mund të luajë edhe në pjesën defanzive të mesit të fushës dhe është teknik që me 189 centimetrat e tij e bëjnë të jetë potencial i së ardhmes.

MEDIA

Kuptohet ekipi i ri i Herreras

12 May, 2019 @1:24

Mesfushori i Manchester Unitedit, Ander Herrera, i cili do të mbetet lojtar i ri në fund të këtij stinori, tashmë…

NGA PORTALI

Zeneli në garë për transferin e vitit

8 May, 2019 @20:21

Futbollisti më i mirë i Kosovës për vitin 2018, Arbër Zeneli, është në garë për të fituar çmimin e transferit…

COUPE DE FRANCE

Rennais shokon Parisin në finale

27 April, 2019 @23:45

Kur as qindra milionat e harxhuara nuk kryejnë punë, tregon bukurinë e futbollit dhe rëndësinë e lojës. Pas vetëm…

PARIS ST GERMAIN - MONACO

E dyta me radhë, Parisi feston

21 April, 2019 @23:00

Paris St Germain siguroi titullin e kampionit kur Lille barazoi sot ndaj Toulouse’it 0-0. E më vonë, kur nisi…

LILLE - PSG

Më e thella në 19 vite

14 April, 2019 @23:04

Fishkëllima e referit në përballjen Lille - PSG i ka dhënë fund “dhunës” së përjetuar të mysafirëve. Lille posa…

Të gjitha lajmet nga Ligue 1