Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FIRENCË

Gattuso lë Fiorentinën pas 22 ditësh!

Gattuso lë Fiorentinën pas 22 ditësh!


17 June, 2021 @10:41

E emëruan si trajner të ri të skuadrës më 25 maj 2021, ndërsa prej sot ai më nuk është trajner i ekipit.

Fiorentina dhe Gennaro Gattuso kanë ndarë rrugëtë për shkak të mosmarëveshjeve që kishin në politikë të transfereve, derisa raportet nga mediat e ndryshme kanë thënë se edhe menaxherët kanë ndikuar në këtë ndasi mes klubit nga Firenca dhe trajnerit kalabrez.

Ish trajneri i Napolit dhe Milanit kështu ka ndarë rrugët me Fiorentinën, ndërsa klubi vjollcë ka bërë të ditur se do të angazhohet shpejt për të emëruar timonierin e ri të skuadrës.


 
Të gjitha lajmet nga Serie A