Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Italia-Zvicra

Foto: uefa.com

Notat e futbollistëve: Italia-Zvicra


16 June, 2021 @23:26

Italia me sonte, që në ndeshjen e dytë grupore, ka siguruar të tetën e finales së EURO 2020 pasi që mposhti Zvicrën 3-0 në Stadio Olimpico të Romës.

Ndërsa për lojën e Italisë dhe dominimin nuk ka koment më tepër për momentin, vlerësimet për futbollistët në fushë janë:

ITALIA: Donnarumma 6, Di Lorenzo 7, Bonucci 7, Chiellini 6, Spinazzola 8, Barella 7, Jorginho 7, Locatelli 9, Berardi 8, Immobile 7, Insigne 7.. REZ: Pessina N/A, Chiesa 5, Acerbi 7, Cristante N/A, Toloi 5.

TABELAT dhe ORARI I NDESHJEVE

ZVICRA: Sommer 6, Elvedi 5, Shar 5, Akanji 5, Mbabu 5, Freuler 5, Xhaka 5, Rodriguez 5, Shaqiri 5, Embolo 6, Seferovic 4.. REZ: Widmer 5, Zakaria, Vargas 5, Zuber 5, Sow N/A, Gavranovic 5.

RAPORTI dhe GOLAT


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani