Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ITALIA 3-0 ZVICRA

Me 3-shen e radhës, Italia kualifikohet në 1/8 e finales

Foto: uefa.com

Me 3-shen e radhës, Italia kualifikohet në 1/8 e finales


16 June, 2021 @22:59

Lojë briliante nga Italia dhe fitore përsëri me tre gola të shënuara, për të siguruar kualifikimin ekspres për në të tetën e finales së EURO 2020.

Një Itali që më parë s’është parë në histori të evropianeve, pasi që dy herë radhazi shënojnë nga 3 gola për ndeshje dhe me fitoren e sontme ndaj Zvicrës, skuadra e drejtuar nga Roberto Mancini ka siguruar kualifikimin në fazën eliminatore të garës.

TABELA AKTUALE dhe ORARI

Kujtojmë, Italia ende s’ka pranuar gol në EURO 2020, ndërsa me nga 3 për ndeshje, po tregohet si fuqi për tutje.

Manuel Locatelli ka shënuar për epërsinë e azzurëve në pjesë të parë pas asistimit të Domenico Berardit, ndërsa në pjesë të dytë ka vulosur dominimin me një goditje jashtë 16-metërshit për 2-0.

Krejt në fund, pas 2 tentimeve, në të tretën Ciro Immobile shënoi golin përfundimtar të ndeshjes për 3-0 finale [Locatelli 26, 52, Immobile 89].

Zvicra në anën tjetër me vetëm një rast konkret, ndërsa në pjesën më të madhe të ndeshjes ishte duke kërkuar se si të arrijë te topi për të bërë më shumë. Granit Xhaka me disa qarkullime topi, e Xherdan Shaqiri me një tentim të mirë, por të bllokuar dhe dy shuta mbi portë, me kaq do të tentojnë që përmes ndeshjes së fundit ndaj Turqisë të shpresojnë të jenë në mesin e të kualifikuarve.


DRITA

Edhe një lojtar i bashkohet Dritës nga Trepça’89

FFK Superliga/Transfere

Edhe një lojtar i bashkohet Dritës nga Trepça’89

16/06/21 @ 22:00

REAL MADRID

Zyrtare: Sergio Ramos largohet nga Real Madridi

La Liga

Zyrtare: Sergio Ramos largohet nga Real Madridi

16/06/21 @ 21:53

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Turqia-Uellsi

Evropiani

Notat e futbollistëve: Turqia-Uellsi

16/06/21 @ 20:23

TURQIA 0-! UELLSI

Uellsi mposhtë Turqinë, pranë fazës tjetër

Evropiani

Uellsi mposhtë Turqinë, pranë fazës tjetër

16/06/21 @ 19:55

11-SHET

Formacionet zyrtare: Italia - Zvicra

Evropiani

Formacionet zyrtare: Italia - Zvicra

16/06/21 @ 19:55

DRITA

Drita godet me Mujën

FFK Superliga/Transfere

Drita godet me Mujën

16/06/21 @ 18:37

FINLANDA 0-1 RUSIA

Miranchuk për fitore, Grupi B ende i paparashikueshëm

Evropiani

Miranchuk për fitore, Grupi B ende i paparashikueshëm

16/06/21 @ 17:05

11-SHET

Formacionet zyrtare: Turqia - Uellsi

Evropiani

Formacionet zyrtare: Turqia - Uellsi

16/06/21 @ 16:58

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Turqia-Uellsi

Evropiani

Notat e futbollistëve: Turqia-Uellsi

16/06/21 @ 20:23

11-SHET

Formacionet zyrtare: Italia - Zvicra

Evropiani

Formacionet zyrtare: Italia - Zvicra

16/06/21 @ 19:55

TURQIA 0-! UELLSI

Uellsi mposhtë Turqinë, pranë fazës tjetër

Evropiani

Uellsi mposhtë Turqinë, pranë fazës tjetër

16/06/21 @ 19:55

FINLANDA 0-1 RUSIA

Miranchuk për fitore, Grupi B ende i paparashikueshëm

Evropiani

Miranchuk për fitore, Grupi B ende i paparashikueshëm

16/06/21 @ 17:05

11-SHET

Formacionet zyrtare: Turqia - Uellsi

Evropiani

Formacionet zyrtare: Turqia - Uellsi

16/06/21 @ 16:58

AUSTRIA

Suspendohet Marko Arnautovic

Evropiani

Suspendohet Marko Arnautovic

16/06/21 @ 14:29

11-SHET

Formacionet zyrtare: Finlanda - Rusia

Evropiani

Formacionet zyrtare: Finlanda - Rusia

16/06/21 @ 13:53

EURO 2020

Historiku mbi evropianin, shtetet që e fituan atë

Evropiani/Analiza

Historiku mbi evropianin, shtetet që e fituan atë

16/06/21 @ 13:25

EURO2020

Italia-Zvicra, këto janë formacionet e mundshme

Evropiani/Analiza

Italia-Zvicra, këto janë formacionet e mundshme

16/06/21 @ 12:50

EURO2020

Dita e gjashtë e kampionatit, fillojnë ndeshjet e dyta

Evropiani

Dita e gjashtë e kampionatit, fillojnë ndeshjet e dyta

16/06/21 @ 08:05


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani