Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ROBERTO MANCINI

I detyruam të gabojnë

Foto: "Gazzeta"

I detyruam të gabojnë


16 June, 2021 @23:30

Italia ka triumfuar me rezultat 3-0 ndaj Zvicrës sonte, ku për Italinë shënuan Locatelli dy herë dhe golin e tretë dhe atë vendimtar shënoi Immobile.

Dy ndeshje dhe dy fitore,  këto i sollën “Azzurëve” futboll-argëtim, kualifikim në fazën e radhës të evropianit dhe xhiron e fundit të fazës grupore si prestigj.

“Ishte një ndeshje shumë e vështirë, ne e dinim atë. Por në fund të fundit është një fitore e merituar. Ne e morëm atë në shtëpi duke menduar ne donim ta fitonim me çdo kusht “.

“Zvicra është një ekip i fortë, minutat e para ishim në telashe pastaj shkuam t’i lartësonim dhe i detyruam të bënin gabime. Mund të kishim shënuar më herët. Por nuk ishte e lehtë, ishte ndeshja e dytë në disa ditë, djemtë kaluan shumë kilometra. Kujt ia kushtoj fitoren? Të gjithë njerëzve që vuajnë, edhe në këtë moment “, ka thënë Mancini pas fitores.

Italia me datën 20 qershor do ta zhvillojë ndeshjen në kuadër të xhiros së tretë të fazës grupore të “EURO 2020”, ku do të përballet me skuadrën e Uellsit.


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani