Të gjitha lajmet

MESFUSHORI I KOSOVËS

Genk zyrtarizon largimin e Zhegrovës

TOPSPORTI/ A. P.

Genk zyrtarizon largimin e Zhegrovës

4 February, 2019 @11:58

Mesfushori i talentuar i Kosovës, Edon Zhegrova është lojtar i ri i Baselit.

Ekipi i 19 vjeçarit, Genk para pak çastesh ka zyrtarizuar huazimin e tij 1.5 vjeçar te Baseli zviceran, që ka edhe opcionin e blerjes së lojtarit.

“Kosovari 19 vjeçar që luajti 12 ndeshje këtë stinor për Genkun, shkon në Zvicër për të gjetur më shumë hapësirë në lojë. Paq fat Edon,” ka shkruar ndër të tjera njoftimi i klubit belg.

Basel ku aktualisht luajnë Taulant Xhaka dhe Albian Ajeti, është i dyti në elitën zvicerane të futbollit me 33 pikë, 19 më pak sesa lideri Young Boys.

DONIS AVDIJAJ

Avdijaj gjysmë ore në barazim

22 July, 2019 @23:37

Futbollisti i Kosovës, Donis Avdijaj, ka qenë për 30 minutat e fundit të ndeshjes miqësore Trabzonspor - Haladas në fushë.…

VEDAT MURIQI

Makineria e golave Muriqi, tre golat e fundit të ekipit me vulën e tij

Foto: Fenerbahçe/fb

22 July, 2019 @22:30

Vedat Muriqi 25 vjeç është duke kaluar fazë tejet të mirë përgatitore me ekipin e madh turk, Fenerbahçe. Që prej…

MËSOHET STADIUMI

Anglia përcakton stadiumin për Kosovën U21

17 July, 2019 @17:29

Kosova U21 nën drejtim të Rafet Prekazit është ende pa humbje, më saktë, pa pikë të humbura në kualifikime për…

DUELI MIQËSOR

Amir Rrahmani vs. Donis Avdijaj në miqësore

15 July, 2019 @13:12

Dyshja e reprezentacionit të Kosovës që këtë verë dolën në klube të reja, Amir Rrahmani dhe Donis Avdijaj, do të…

FAZA E PARË E SHITJES SË BILETAVE

UEFA: Rekord kërkesë për biletat e EURO2020

9 July, 2019 @15:13

Në fazën një mujore të shitjes së biletave për ndeshjet e EURO 2020, UEFA-ja ka raportuar rekord-kërkesë nga tifozët rreth…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja