Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MILAN 1-0 TORINO

Giroud bën Milanin lider

Giroud bën Milanin lider


26 October, 2021 @23:10

Milan është lider i Serie A-së me fitore të shënuar sonte ndaj Torinos në San Siro. Fitorja e rossonerëve ka qenë minimale sonte, ndërsa atë e ka sjellë sulmuesi francez me përvojë i ardhur këtë stinor, Olivier Giroud.

Giroud ka shënuar në minutën e 14 të ndeshjes, duke gjetur shpejt në moment, për të futur topin në rrjetë nga afërsia pas një korneri, ndërsa Milan ka ruajtur epërsinë deri në fund të ndeshjes për të finalizuar duelin me 1-0 [Giroud 14].

Për Torinon, në 15 minutat e fundit të ndeshjes është paraqitur Mërgim Vojvoda, që ka zëvendësuar Singon, ndërsa Etrit Berisha ka qëndruar përgjatë gjithë ndeshjes në bankën rezervë.

Në anën tjetër, Giroud u zëvendësua nga Zlatan Ibrahimovic në 3 minutat e fundit të ndeshjes. Milan tash ka 28 pikë me një ndeshje më shumë sesa ndjekësi i parë Napoli, që ka 25 sosh dhe takohet me Bolognën më 28 tetor në mbrëmje.


STAR OF THE GAMEWEEK XI

Ermal Krasniqi (KF Ballkani) - Ylli i javës (11)

FFK Superliga

Ermal Krasniqi (KF Ballkani) - Ylli i javës (11)

26/10/21 @ 22:45

KOSOVA - F

Me golin e Liridona Sylës, vajzat e Kosovës mposhtin Armeninë

Kosova/International

Me golin e Liridona Sylës, vajzat e Kosovës mposhtin Armeninë

26/10/21 @ 17:52

KOSOVA

Miqësorja e muajit të ardhshëm, konfirmohet data

Kosova/International

Miqësorja e muajit të ardhshëm, konfirmohet data

25/10/21 @ 15:36

DUELI KUALIFIKUES

Të rejat pësojnë minimalisht nga kroatet

Kosova/International

Të rejat pësojnë minimalisht nga kroatet

25/10/21 @ 14:17

MALTRETIMET VAZHDOJNË

Edhe Armenia vonon ekipin e Kosovës!

Kosova/International

Edhe Armenia vonon ekipin e Kosovës!

25/10/21 @ 14:15

2 KORRIKU

Ardian Ismajli dhuron topa për ish-ekipin

FFK Liga e parë

Ardian Ismajli dhuron topa për ish-ekipin

25/10/21 @ 13:57

NË ITALI

Stefano Pioli, trajneri i muajit tetor

Serie A

Stefano Pioli, trajneri i muajit tetor

04/11/21 @ 14:10

MEDIA TALK

Muriqi mund të largohet, por vetëm si huazim

Serie A/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Muriqi mund të largohet, por vetëm si huazim

02/11/21 @ 15:37

ROMA 1-2 MILAN

Me Ibrën, Milan merr fitoren e radhës

Serie A

Me Ibrën, Milan merr fitoren e radhës

31/10/21 @ 22:53

KOLUMNE

5 për fundjavë!

Premier League/Serie A/La Liga/Analiza

5 për fundjavë!

30/10/21 @ 09:00

JUVENTUS 1-2 SASSUOLO

Max Lopez për fitoren historike të Sassuolos ndaj Juventusit

Serie A

Max Lopez për fitoren historike të Sassuolos ndaj Juventusit

27/10/21 @ 21:20

INTER 1-1 JUVENTUS

Dybala në fund neutralizon derbi d’Italian

Serie A

Dybala në fund neutralizon derbi d’Italian

24/10/21 @ 22:54

KOLUMNE

5+4 për fundjavë!

Premier League/Serie A/Ligue 1/La Liga/Analiza

5+4 për fundjavë!

22/10/21 @ 16:30

BODO GLIMT SHKRUAN HISTORI

Kundërshtari i Prishtinës, i jep humbjen historike Romës

Conference League/Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Kundërshtari i Prishtinës, i jep humbjen historike Romës

21/10/21 @ 20:47

MILAN 3-2 VERONA

Super Milan fiton me përmbysje të madhe

Serie A

Super Milan fiton me përmbysje të madhe

16/10/21 @ 22:53

KOLUMNE

5 për fundjavë!

Premier League/Serie A/Analiza

5 për fundjavë!

15/10/21 @ 17:00


 
Të gjitha lajmet nga Serie A