Të gjitha lajmet

WILSHERE

Goli më i bukur i karrierës!

REUTERS/Susanne Plunkett

Goli më i bukur i karrierës!

17 January, 2013 @9:35

Jack Wilshere ka përshkruar golin e mbrëmshëm ndaj Swanseat, si golin më të bukur në karrierë të tij. Arsenal mposhti Swansean 1-0 për të kaluar në raudin e katërt të Kupës FA. 

Ylli i ri anglez, Jack Wilshere, e ka përshkruar golin e tij si më të bukurin në karrierë. 

“Nuk besoj se do të mund të shënojë edhenjëherë kësi goli. Por merita të jashtëzakonshme ka Olivier Giroud për lëshim të mrekullueshëm të topit ndaj meje,” ka thënë 20 vjeçari pas ndeshjes të cilën e ekipi i tij Arsenal e fitoi falë golit të tij. 

Me këtë fitore Arsenal ka kaluar në xhiron e katërt të Kupës FA dhe ende mbanë gjallë shpresat për të luftuar për disa trofe këtë stinor. 

MICHAEL JORDAN NË MEMO PËR KOBE BRYANT

Jordan në lot, “Ai ishte vëllau im”

Foto: clutchpoints

24 February, 2020 @23:38

Legjenda e basketbollit amerikan dhe botëror, Michael Jordan, në natën ku u kujtua Kobe Bryant pas humbjes tragjike të jetës…

LIVERPOOL 3-2 WEST HAM UNITED

Barazim rekordi dhe përmbysje, për të vazhduar dominimin total

Foto: premierleague.com

24 February, 2020 @23:09

Liverpool nuk ka lejuar të befasohet nga West Ham Unitedi i David Moyesit, të cilët rezultatin prej 1-0 e kthyen…

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (12)

24 February, 2020 @18:22

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 12 në Ligën e Femrave në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës…

BASTORET

Bastoret: Maqedonia Veriore favorite ndaj Kosovës

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

24 February, 2020 @16:31

Kanë dalë bastet për ndeshjet e PlayOffit për EURO 2020, ku bën pjesë edhe Kosova. Kështu, bastorja bet365 që…

TICKETS MKD - KOS

Nis shitja e biletave për ndeshjen Maqedonia Veriore - Kosova

Foto: SportMedia/mk

24 February, 2020 @15:39

Mediat maqedonase kanë bërë të ditur se po fillon shitja e biletave për ndeshjen vendimtare mes Maqedonisë Veriore dhe Kosovës,…

Të gjitha lajmet nga