Të gjitha lajmet

FERHAN HASANI

Hasani shënon dhe asiston për Hasin

Hasani shënon dhe asiston për Hasin

1 December, 2018 @21:13

Futbollisti shqiptar nga Tetova, Ferhan Hasani, ka shënuar sot dy golat e para me ekipin e tij Al Raed, ekip të cilin e drejton trajneri shqiptar nga Gjakova, Besnik Hasi.

Al Raed ka mposhtur në udhëtim ekipin Al Batin 1-3, ndërsa Hasani ka shënuar golat e tij në minutat 9 dhe 25 për të asistuar edhe në golin e fundit, 87.

Me këtë fitore, Al Raed, ka dalë nga zona e rrezikshme e tabelës së Pro Ligës së Arabisë Saudite.

 

 SOUTHAMPTON - MANCHESTER UNITED

Rikthimi s’ndodhi

Foto: PremierLeague/fb

1 December, 2018 @20:34

Dy gola të pranuara shpejtë, në 20 minutat e para të takimit, dukej se do të fundosnin Manchester Unitedin e…

SKENDERBEU - TEUTA

Dramë në Korçë, Shkëmbi triumfon ndaj ish ekipit

1 December, 2018 @20:09

Njeriu që karrierën e tij të bujshme si lojtar e përfundoi te Skënderbeu, Blendi Shkëmbi, ndërsa atë të kryetrajnerit e…

CITY - BOURNEMOUTH

City vazhdon pa humbje

FOTO/ premierleague

1 December, 2018 @18:07

Kampioni aktual i Premier Leagues, Manchester City, nuk gaboi as në ndeshjen kundër Bournemouthit, duke e mposhtur kundërshtarin me rezultat…

UEFA EURO 2020

Kualifikimet për EURO2020, me kë mund të ndeshen Kosova e Shqipëria?

Foto: UEFA

1 December, 2018 @16:21

Me fillim nga ora 12:00 sipas kohës tonë lokale, nesër në Dublin të Irlandës do të mbahet shorti për grupet…

KOSOVA U19

Kosova U19, lista e të ftuarve

1 December, 2018 @15:45

Përmes një njoftimi në faqen e saj zyrtare, FFK-ja ka bërë të ditur futbollistët e ftuar për grumbullimin treditor të…

KOSOVA

Njoftim nga FFK-ja për Loret Sadikun

1 December, 2018 @15:40

Pas shumë spekulimeve se a ka të drejtë Loret Sadiku që zyrtarisht të luajë për Kosovën, FFK-ja ka reaguar me…

KOLUMNE

5 për fundjavë!

Design: Olsen Kraja

1 December, 2018 @15:28

Cilat janë 5 takimet për të mos u humbur këtë fundjavë? Një kolumne nga Luan Morina. 1. Real Madrid…

FUSHË KOSOVA - DUKAGJINI

Përsëri Granit Arifaj, Dukagjini fiton

1 December, 2018 @15:02

Me një gol të të zakonshmit Granit Arifaj, skuadra e Dukagjinit ka arritur të shënojë fitore me rezultat 0-1 ndaj…

LLAPI - LIRIA

Fitore minimale e Llapit, ndalet seria e Lirisë

1 December, 2018 @14:58

Loja e mirë e Lirisë nuk u shpërblye me fitore në ndeshjen kundër Llapit, me skuadrën prizrenase që u mposht…

FERONIKELI - FLAMURTARI

Merr kreun, shpreson te Drita

1 December, 2018 @14:56

Në ballafaqimin e fundit të stinorit vjeshtor, skuadra e Feronikelit ka shënuar fitore me rezultat 2-0 ndaj skuadrës së Flamurtarit…

UEFA EURO 2020

Kualifikimet për EURO2020, me kë mund të ndeshen Kosova e Shqipëria?

Foto: UEFA

1 December, 2018 @16:21

Me fillim nga ora 12:00 sipas kohës tonë lokale, nesër në Dublin të Irlandës do të mbahet shorti për grupet…

KOSOVA U19

Kosova U19, lista e të ftuarve

1 December, 2018 @15:45

Përmes një njoftimi në faqen e saj zyrtare, FFK-ja ka bërë të ditur futbollistët e ftuar për grumbullimin treditor të…

KOSOVA

Njoftim nga FFK-ja për Loret Sadikun

1 December, 2018 @15:40

Pas shumë spekulimeve se a ka të drejtë Loret Sadiku që zyrtarisht të luajë për Kosovën, FFK-ja ka reaguar me…

MAQEDONI

Stadiumi i Shkupit me tribunë të re

Foto: FC Shkupi

29 November, 2018 @19:10

Përmes një lajmi të publikuar në faqen zyrtare, klubi i Shkupit ka bërë të ditur që stadiumi i tij shumë…

KUPA "PAVARËSIA"

Struga fiton kupën “Pavarësia”

Foto: FSHF

28 November, 2018 @15:44

Për nder të festës së flamurit, edhe sivjet u mbajt turneu miqësor “Pavarësia”, i cili këtë vit e mbajti edicionin…

Të gjitha lajmet nga International