Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

HOLANDA 2-0 AUSTRIA

Holanda bindëse, siguron të tetën e finales

Foto: uefa.com

Holanda bindëse, siguron të tetën e finales


17 June, 2021 @22:53

Holanda ka shënuar fitore edhe në ndeshjen e dytë të Grupit C të EURO 2020 duke e mposhtur Austrinë 2-0 [Depay 11p., Dumfries 67] në Johan Cruyff ArenA.

Goli i Memphis Depayit në fillim të ndeshjes nga penalltia ka dhënë sinjalet për dominim të tulipanëve në ndeshje, ndërsa të përzgjedhurit e Frank de Boerit kanë pasur disa raste për të shënuar para se në minutën e 67 të duelit Denzel Dumfries të vulos fatin e takimit.

Me këtë fitore Holanda siguron të tetën e finale së EURO 2020 duke u kualifikuar tutje, gjithashtu duke i dhënë fund shpresave të Maqedonisë Veriore për ndeshjen e fundit - e në anën tjetër Ukraina dhe Austria në duelin e fundit të grupit do të përleshen direkt për kualifikimin e njërës, e ndoshta edhe të të dyjave varësisht nga rezultatet e grupeve tjera.

TABELA AKTUALE dhe ORARI I NDESHJEVE

Për Holandën sonte luajti edhe Matthijs de Ligt, duke sjellë stabilitet në mbrojtje, ndërsa deri në fund të duelit de Boer ndërroi 5 lojtarë për t’i dhënë rast edhe lojtarëve si Nathan Ake, Donyell Malen, Owen Wijndal, Ryan Gravenberch dhe Luuk de Jong.

Bashkë me Italinë dhe Belgjikën, Holanda bëhet vendi i tretë që siguron të tetën e finales në EURO2020.


LLAPI

Llapi e Leci i ndajnë rrugët

FFK Superliga/Transfere

Llapi e Leci i ndajnë rrugët

17/06/21 @ 22:12

MALISHEVA

Ekipi debutues në Superligë, vazhdon me kapitenin

FFK Superliga

Ekipi debutues në Superligë, vazhdon me kapitenin

17/06/21 @ 21:15

FERIZAJ

Ferizaji me dy përforcime të reja

FFK Liga e parë/Transfere

Ferizaji me dy përforcime të reja

17/06/21 @ 20:49

TRANSFERE

United pas anglezit të Atleticos, problem çmimi

Premier League/La Liga/Transfere

United pas anglezit të Atleticos, problem çmimi

17/06/21 @ 20:20

PLAYER RATINGS

Danimarka - Belgjika, notat e lojtarëve

Evropiani

Danimarka - Belgjika, notat e lojtarëve

17/06/21 @ 20:19

DANIMARKA 1-2 BELGJIKA

Shpëtimtari De Bruyne, Belgjika fiton me përmbysje

Evropiani

Shpëtimtari De Bruyne, Belgjika fiton me përmbysje

17/06/21 @ 19:57

11-SHET

Formacionet zyrtare: Holanda - Austria

Evropiani

Formacionet zyrtare: Holanda - Austria

17/06/21 @ 19:48

EURO2020

Dita e tetë e evropianit, ndeshjet e ditës

Evropiani

Dita e tetë e evropianit, ndeshjet e ditës

18/06/21 @ 08:30

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Holanda-Austria

Evropiani/International

Notat e futbollistëve: Holanda-Austria

17/06/21 @ 23:16

PLAYER RATINGS

Danimarka - Belgjika, notat e lojtarëve

Evropiani

Danimarka - Belgjika, notat e lojtarëve

17/06/21 @ 20:19

DANIMARKA 1-2 BELGJIKA

Shpëtimtari De Bruyne, Belgjika fiton me përmbysje

Evropiani

Shpëtimtari De Bruyne, Belgjika fiton me përmbysje

17/06/21 @ 19:57

11-SHET

Formacionet zyrtare: Holanda - Austria

Evropiani

Formacionet zyrtare: Holanda - Austria

17/06/21 @ 19:48

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Ukraina - Maqedonia Veriore

Evropiani

Notat e futbollistëve: Ukraina - Maqedonia Veriore

17/06/21 @ 17:45

UKRAINA 2-1 MAQEDONIA VERIORE

Pas 6 humbjeve radhazi, Ukraina arrin fitore në EURO

Evropiani/International

Pas 6 humbjeve radhazi, Ukraina arrin fitore në EURO

17/06/21 @ 16:57

11-SHET

Formacionet zyrtare: Danimarka - Belgjika

Evropiani

Formacionet zyrtare: Danimarka - Belgjika

17/06/21 @ 16:52

DANIMARKA

Letra publike e kapitenit Kjaer

Evropiani/International

Letra publike e kapitenit Kjaer

17/06/21 @ 15:00

ISH LOJTARI I JUVES, INTERIT E ARSENALIT

Vieira tregon dobësitë e Italisë

Evropiani/Serie A

Vieira tregon dobësitë e Italisë

17/06/21 @ 14:32


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani