Të gjitha lajmet

AEGEAN CUP 2020

Humbja e radhës për Kosovën U17

Humbja e radhës për Kosovën U17

Teksti: FFK

20 January, 2020 @16:29

Kombëtarja U17 e ka zhvilluar sot ndeshjen e tretë në kuadër të turneut “Mercedes Benz Aegean Cup International Youth Tournament” në Izmir.

Dardanët e rinj janë mundur nga Republika e Irlandës, me rezultat 4:0, në një ndeshje ku përveç kundërshtarit të fortë, as fati nuk ishte në anën e djelmoshave të Besnik Kollarit.

Në fakt pas epërsisë së irlandezëve 1:0, futbollistët tanë patën rast ideal për ta barazuar, por shtylla ua mohoi golin.

Edhe pas golit të dytë të irlandezëve djemtë tanë u përpoqën të ndryshojnë rrjedhën e lojës dhe patën mundësi për ta ngushtuar rezultatin, por dështuan të realizojnë nga penalltia.

Kjo sikur ndikoi në moralin e lojtarëve, të cilët në pjesën e dytë pësuan edhe dy gola tjerë.

Gjithsesi, vlen të përmendet fakti që në këtë turne përzgjedhësi Kollari ka grumbulluar kryesisht futbollistë nga kampionati vendor të gjeneratës 2004 dhe 2005, në mënyrë që t’ju japë hapësirë për t’u testuar në nivele të tilla dhe për ta pasur një pasqyrë sa më reale në kuadër të përgatitjeve për kualifikimet e muajit tetor.

FUTBOLLISTI I RADHËS TE DINAMO E ZAGREBIT

Sa i kushtoi Lirim Kastrati Dinamos?!

Foto: gnkdinamo.hr

17 February, 2020 @19:10

Mediat kroate pas zyrtarizimit të transferit të Lirim Kastratit në drejtim të Dinamo Zagrebit kanë zbuluar shumë e transferit të…

TURNE MIQËSOR PËR FUTBOLLISTET/ËT

Vajzat e djemtë U19 të Kosovës, për Pavarësi në Itali

Foto: FFK

16 February, 2020 @16:42

Dy ekipet kombëtare të Kosovës U19 në konkurrencën e meshkujve dhe Kombëtarja e femrave janë ftuar në turnetë që do…

FFK

Projekt i ri për futbollin e femrave

Fotot: FFK

14 February, 2020 @14:22

Federata e Futbollit e Kosovës do të nisë me projektin e ri për zhvillimin e futbollit të femrave, në kuadër…

REIMS

Arbër Zeneli i gatshëm ndaj St Etiennit

TOPSPORTI/ A. P.

10 February, 2020 @19:55

Futbollisti më i mirë i Kosovës për vitin 2018, Arbër Zeneli, do të jetë i gatshëm për ndeshjen e radhës…

KROACI

Hap i madh për Lirim Kastratin, transferohet te gjigandi kroat

9 February, 2020 @12:06

Një hap i madh për Lirim Kastratin! Sulmuesi nga Hogoshti raportohet ta ketë kompletuar transferimin e tij te Dinamo i…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja