Të gjitha lajmet

MBROJTËSI I KOSOVËS

Ibrahim Dresevic kërkohet nga të mëdhenjtë e Holandës

Foto: SCHeerenveen/fb

Ibrahim Dresevic kërkohet nga të mëdhenjtë e Holandës

18 December, 2019 @10:03

Futbollisti i reprezentacionit të Kosovës, Ibrahim Dreshevic, që luan për ekipin e Heerenveenit në Eredivisie të Holandës, mund të kalojë në një ekip më të madh që në janar të vitit të ardhshëm.

Futbollisti 22 vjeç që luajti në përballjet e fundit kualifikuese të Kosovës për në EURO 2020, ka qenë pjesë e pazëvendësueshme e Heerenveenit dhe ka shënuar dy gola e një asistim në pjesën e parë të stinorit në Holandë.

Ndërsa mediat e atjeshme kanë raportuar se ai është bërë synim kryesor i ekipit të PSV Eindhovenit dhe AZ Alkmaarit, të cilët konsiderojnë të paguajnë deri në 1 milionë euro dëmshpërblim për lojtarin.

Dresevic ka kontratë me Heerenveenin deri më qershor të vitit 2022.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

KREJT VENDIMET E UEFA-së

Vendimet e UEFA-së pas video-konferncës

Foto: uefa.com

1 April, 2020 @18:51

Pas video-konferencës së UEFA-së me 55 anëtarët e saja lidhur me ndikimin e pandemisë coronavirus në futbollin evropian, janë marrë…

E FUNDIT / JOZYRTARE

Maqedonia V - Kosova, shtyhet për shtator

1 April, 2020 @14:48

Video-konferenca e sotme e UEFA-së me sekretarët e përgjithshëm të Federatave anëtare të saj që nisi në mesditë në këto…

VALDRIN MUSTAFA

Reprezentuesi U21 shërohet nga coroanvirusi

27 March, 2020 @15:35

Përmes një njoftimi në faqen zyrtare të Federatës së Futbollit të Kosovës në Instagram, është bërë e ditur se reprezentuesi…

FENERBAHÇE

Konfirmohet: Vedat Muriqi negativ në coronavirus

25 March, 2020 @22:33

Pas testeve të bëra në klubin turk të Fenerbahçes lidhur me pandeminë coronavirus, skuadra në fjalë ka bërë të ditur…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja