Të gjitha lajmet

TRAJNERI I RI I EKIPIT

Ish lojtari i Barcelonës dhe Realit, merr drejtimin e Valencias

Foto: ValenciaCF.com

Ish lojtari i Barcelonës dhe Realit, merr drejtimin e Valencias

12 September, 2019 @0:27

Pas shkarkimit të trajnerit Marcelino sot, Valencia ka emëruar trajnerin e ri të skuadrës.

Ai është ish lojtari i Barcelonës dhe Real Madridit, Albert Celades, 43 vjeç.

“Valencia ka arritur marrëveshje me Albert Celadesin, që do të jetë trajner i ri yni deri më 30 qershor 2021,” ka bërë të ditur njoftimi i klubit para tre orësh.

Marcelino Garcia Toral, 54 vjeç, u largua pas vetëm tri xhirove të stinorit 2019/20, ku arriti një fitore, një barazim dhe një humbje.

E trajneri i ri Celades do të debutojë me Valencian të shtunën, më 14 shtator në Camp Nou, ndaj Barcelonës.

SULMUESI I KOMBËTARES

Armando Sadiku në Segunda Div.

3 September, 2019 @7:58

Sulmuesi historik, që ka shënuar golin e parë dhe të vetëm të Shqipërisë në një Kampionat Evropian, Armando Sadiku, është…

BERGAMO

Simon Kjaer te Atalanta

Foto: atalanta.it

2 September, 2019 @17:10

Mbrojtësi danez, Simon Kjaer, do të jetë pjesë e Ligës së Kampionëve sivjet, pasi që futbollisti nënshkroi me Atalantën sot.…

TRANSFER

Sevilla përforcohet me Chichariton

2 September, 2019 @14:18

Sevilla ka nënshkruar me sulmuesin meksikan Javier Hernandez “Chicharito” nga West Ham United, në një marrëveshje tre vjeçare, me çmim…

TRANSFER

Nacho Monreal transferohet në La Liga

31 August, 2019 @12:57

Nacho Monreal i bashkohet Real Sociedadit! Mbrojtësi i Arsenalit, Nacho Monreal, i është bashkuar skuadrës spanjolle Real Sociedad, në një…

ELSEID HYSAJ

Nga LaLiga trokasin për Hysajn

29 August, 2019 @22:28

E përditshmja madrilene Marca ka bërë të ditur sot se skuadra e Valencias është e interesuar që të blejë nga…

Të gjitha lajmet nga La Liga