Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TURQI

Jetmir Topalli me golin e tretë të stinorit në fitore

Jetmir Topalli me golin e tretë të stinorit në fitore


21 November, 2021 @8:44

Ish-futbollisti i Ballkanit, Jetmir Topalli, që pas kalimit në Malatyaspor doli te Istanbulspor në kategorinë e dytë turke, ka shënuar dje edhe golin e tretë të skuadrës.

Futbollisti nga Kosova ka shënuar golin e tretë të skuadrës së tij në fitore ndaj Bursasporit 2-4. Topalli ka qenë startues dhe ka luajtur për 90-minuta në këtë ndeshje, ku ka nisur edhe Valon Et’hemi, që ëshgtë zëvendësuar në të 86-tën minutë.

Përndryshe, Istanbulspor është i teti në renditje tabelare të 1. Lig dhe gjasat për Superligë, nuk duken aq të mëdha prej tash.


E FUNDIT

Sergio Aguero duhet ta lë futbollin!

Champions League/La Liga

Sergio Aguero duhet ta lë futbollin!

20/11/21 @ 18:01

FUSHË KOSOVA 3-0 RAMIZ SADIKU

Fushë Kosova ia mohon kreun Ramiz Sadikut

FFK Liga e parë

Fushë Kosova ia mohon kreun Ramiz Sadikut

20/11/21 @ 15:58

TREPÇA 2-1 BESA

E dyta radhazi, Trepça në mes të renditjes

FFK Liga e parë

E dyta radhazi, Trepça në mes të renditjes

20/11/21 @ 15:42

RAHOVECI 3-1 A&N

Rahoveci fiton pas shtatë xhirosh dhe ngritet në renditje

FFK Liga e parë

Rahoveci fiton pas shtatë xhirosh dhe ngritet në renditje

20/11/21 @ 15:28

URUGUAJ

Rekorderi Oscar Tabarez shkarkohet

International/Copa America

Rekorderi Oscar Tabarez shkarkohet

19/11/21 @ 23:13

DEAN SMITH

Trajneri i ri i ekipit, lëvdon Rashicën

Premier League/International/Sportistë shqiptarë në botë

Trajneri i ri i ekipit, lëvdon Rashicën

18/11/21 @ 15:43

PREZANTOHET TIMONIERI I RI I PRISHTINËS

Abdulah Ibrakovic prezantohet te Prishtina

FFK Superliga/International/Transfere

Abdulah Ibrakovic prezantohet te Prishtina

17/11/21 @ 21:35

TALENTI: ARBËR BYTYQI

Prizrenasi i pazëvendësueshëm te Shqipëria U19

Kualifikimet për Evropian/Shqipëria/Kosova/International/Sportistë shqiptarë në botë

Prizrenasi i pazëvendësueshëm te Shqipëria U19

17/11/21 @ 20:48

WIL 1900

Burim Kukeli nis karrierën e trajnerit në Zvicër

Shqipëria/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Burim Kukeli nis karrierën e trajnerit në Zvicër

17/11/21 @ 11:51

TULIPANËT NË BOTËROR

Holanda i kthehet Botërorit, me biletën e fundit direkte nga Evropa

Kualifikimet për Botëror/International

Holanda i kthehet Botërorit, me biletën e fundit direkte nga Evropa

16/11/21 @ 22:47

SHQIPËRIA

E FUNDIT: Mesfushori njofton largimin nga kombëtarja

Shqipëria/International/Sportistë shqiptarë në botë

E FUNDIT: Mesfushori njofton largimin nga kombëtarja

16/11/21 @ 16:22

ZVICRA 4-0 BULLGARIA

Zvicra në Botëror, Italia shpreson nga PlayOffi

Kualifikimet për Botëror/International

Zvicra në Botëror, Italia shpreson nga PlayOffi

15/11/21 @ 22:57

FORMACIONET STARTUESE: SHQIPËRIA - ANDORRA

11-she eksperimentale nga Reja në ndeshjen e fundit

Kualifikimet për Botëror/Shqipëria/International

11-she eksperimentale nga Reja në ndeshjen e fundit

15/11/21 @ 19:28

KOSOVA

Bilanci i Kosovës në vitin 2021

Kualifikimet për Botëror/Kosova/International

Bilanci i Kosovës në vitin 2021

15/11/21 @ 14:35


 
Të gjitha lajmet nga International