Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

HUNGARIA 0-3 PORTUGALIA

Kampioni shpërthen në 10-minutëshin e fundit

Kampioni shpërthen në 10-minutëshin e fundit


15 June, 2021 @19:58

Portugalia ka treguar fytyrë kampioni në përballjen hapëse për ta të EURO 2020, duke shpërthyer në 10-minutëshin e fundit ndaj Hungarisë, që sot luajti në Puskas Arena, për herë të parë përplotë me tifozë, mbi 60-mijë!

Përkundër sulmeve të shpeshta dhe mbajtjes së topit, hungarezët u treguan të durueshëm, luftarak dhe në disa raste tentues për të rrezikuar kampionin aktual të Evropës.

Bile, njëherë edhe shënuan në portën e Rui Patricios, por nga pozita jashtë loje. E i tërë mundi portugez u shpërblye në fund.

TABELA dhe ORARI

Ka qenë Raphael Guerreiro që goditi drejt portës, top që u devijua nga mbrojtja për ta befasuar për herë të parë portierin Peter Gulasci, që më parë kishte mbrojtur një torpedo të Bruno Fernandesit.

E pas kësaj gjithçka ishte më lehtë për Portugalinë.

Cristiano Ronaldo shënoi penalltinë e fituar për 0-2 dhe pas pak në një kombinim ultrasonik me Rafa Silvan mbylli perdet e teatrit Puskas me 0-3 [Guerreiro 84, Cristiano Ronaldo 87p, 90+2] përfundimtare dhe 3 pikë në grupin e vdekjes, Grupin F, ku pas pak takohen Franca-Gjermania.


11-SHET

Formacionet zyrtare: Franca - Gjermania

Evropiani

Formacionet zyrtare: Franca - Gjermania

15/06/21 @ 19:52

SUHAREKË

Ballkani merr trajnerin ish-kampion për sezonin 21/22

FFK Superliga/Transfere

Ballkani merr trajnerin ish-kampion për sezonin 21/22

15/06/21 @ 18:54

REKORD

Cristiano Ronalo thyen rekord me të filluar ndeshja

Evropiani

Cristiano Ronalo thyen rekord me të filluar ndeshja

15/06/21 @ 18:46

11-SHET

Formacionet zyrtare: Hungaria - Portugalia

Evropiani

Formacionet zyrtare: Hungaria - Portugalia

15/06/21 @ 16:57

KOSOVA U19

Lista e Kosovës U19, për miqësoret e qershorit

Përfaqësuesja

Lista e Kosovës U19, për miqësoret e qershorit

15/06/21 @ 15:44

MARCUS BERG

Abuzim online për shkak të mos-shënimit në gol të zbrazët

Evropiani/International

Abuzim online për shkak të mos-shënimit në gol të zbrazët

15/06/21 @ 15:35

LLAPI

7 lojtarë vazhdojnë me Llapin

FFK Superliga

7 lojtarë vazhdojnë me Llapin

15/06/21 @ 15:09

EURO2020

Dita e tetë e evropianit, ndeshjet e ditës

Evropiani

Dita e tetë e evropianit, ndeshjet e ditës

18/06/21 @ 08:30

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Holanda-Austria

Evropiani/International

Notat e futbollistëve: Holanda-Austria

17/06/21 @ 23:16

HOLANDA 2-0 AUSTRIA

Holanda bindëse, siguron të tetën e finales

Evropiani/International

Holanda bindëse, siguron të tetën e finales

17/06/21 @ 22:53

PLAYER RATINGS

Danimarka - Belgjika, notat e lojtarëve

Evropiani

Danimarka - Belgjika, notat e lojtarëve

17/06/21 @ 20:19

DANIMARKA 1-2 BELGJIKA

Shpëtimtari De Bruyne, Belgjika fiton me përmbysje

Evropiani

Shpëtimtari De Bruyne, Belgjika fiton me përmbysje

17/06/21 @ 19:57

11-SHET

Formacionet zyrtare: Holanda - Austria

Evropiani

Formacionet zyrtare: Holanda - Austria

17/06/21 @ 19:48

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Ukraina - Maqedonia Veriore

Evropiani

Notat e futbollistëve: Ukraina - Maqedonia Veriore

17/06/21 @ 17:45

UKRAINA 2-1 MAQEDONIA VERIORE

Pas 6 humbjeve radhazi, Ukraina arrin fitore në EURO

Evropiani/International

Pas 6 humbjeve radhazi, Ukraina arrin fitore në EURO

17/06/21 @ 16:57

11-SHET

Formacionet zyrtare: Danimarka - Belgjika

Evropiani

Formacionet zyrtare: Danimarka - Belgjika

17/06/21 @ 16:52

DANIMARKA

Letra publike e kapitenit Kjaer

Evropiani/International

Letra publike e kapitenit Kjaer

17/06/21 @ 15:00


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani