Të gjitha lajmet

REAL MADRID - PSG

Kampioni tregon forcën, shkon në Francë me epërsi

Kampioni tregon forcën, shkon në Francë me epërsi

14 February, 2018 @22:38

Real Madrid
Paris Saint Germain
Real Madrid 3 : 1 Paris Saint Germain
C.Ronaldo (P) 45' 83', Marcelo 86' A.Rabiot 33'

Santiago Bernabeu

Me fitoren e Real Madridit është mbyllur dueli i parë i 1/8 së finales mes kampionit evropian dhe PSG-së.

Francezët kaluan të parët në epërsi me golin e mesfushorit Rabiot, mirëpo Reali reagoi me 3 gola të shënuara dhe takimin e mbylli me fitore 3-1.

Ronaldo (2) dhe Marcelo (1) shënuan për përmbysjen madrilene, ndërsa ky rezultat bën që Reali për në Francë të niset me një epërsi të konsiderueshme, e Parisi në anën tjetër përkundër transferimeve të panumërta, duket se mbetet i pafuqishëm të garojë me ‘të mëdhenjtë’ e Evropës.

SKEMA DREJT FINALES - CHAMPIONS LEAGUE

Sa i përket statistikave, Ronaldo tashmë ka shënuar 101 gola me Realin në Champions League 95 paraqitje të zhvilluara.

KUPA E KOSOVËS: VEL-RAH

Gashi e Vula kujdesen për çerekfinale

14 February, 2018 @22:25

Në mot të ftohtë dhe në terren me borë, Vëllaznimi ka arritur që të sigurojë çerekfinalen e Kupës së Kosovës,…

KUPA E KOSOVËS: IST-DRI

Raste plotë, Neziraj vendimtar

14 February, 2018 @21:57

Dominim total i Dritës në ndeshje. Asnjë rast për Istogun vendas në pjesë të parë dhe në finish, fund dramatik.…

KUPA E KOSOVËS: BAL-GJI

Përforcimi Hajdini kualifikoi Gjilanin

Foto: KF Gjilani

14 February, 2018 @21:07

U fut në ndeshje si zëvendësues nga trajneri Arbnor Morina dhe në minutën e fundit të vazhdimeve vendosi fatin e…

KUPA E KOSOVËS: PRI-KOS

5 golashënues për 5-0

Fotot: fcprishtina.com

14 February, 2018 @20:49

Tre gola në pjesë të parë dhe dy të tjera në pjesë të dytë të shënuar nga pesë lojtarë të…

KUPA E KOSOVËS: T89-LLA

Finalisti eliminoi kampionin

Festa e Llapit pas sigurimit të fitores sot/ Foto: KF Llapi

14 February, 2018 @20:17

Përballja më interesante e ditës në Kupën e Kosovës e arsyetoi epitetin e saj. Trepça’89 kampione e Kosovës priti…

PORTO - LIVERPOOL

Porto vs. Liverpool, formacionet zyrtare

Foto: FC Porto

14 February, 2018 @19:42

Me fillim nga ora 20:45, Porto e Liverpooli takohen në Lisbonë. Formacionet zyrtare: Porto: José Sá; Ricardo, Reyes, Marcano, Alex…

REAL MADRID - PSG

Real Madrid vs. PSG, formacionet zyrtare

14 February, 2018 @19:37

Pak para ndeshjes janë publikuar formacionet zyrtare të Realit dhe Parisit. Real Madrid: Navas, Nacho, Ramos, Varane, Marcelo, Casemiro, Modric,…

PAS ANULIMIT NDAJ AZERBEJXHANIT

Kosova siguron dy miqësore për mars

14 February, 2018 @15:56

Federata e Futbollit e Kosovës, me qëllim të përgatitjes sa më të mirë të reprezentacionit A të Kosovës, do të…

1/8: LYON - BARCELONA

Pa gola edhe në Francë

19 February, 2019 @22:55

Sikurse në Angli mes Liverpoolit e Bayernit, edhe në takimin e luajtur në Francë mes Lyonit e Barcelonës nuk pati…

1/8: LIVERPOOL - BAYERN

Gjithçka e hapur në ‘Allianz Arena’

19 February, 2019 @22:52

Pa gola është mbyllur dueli i sontëm në ‘Anfield Road’ mes Liverpoolit dhe Bayernit. Mes skuadrave në fjalë u zhvillua…

DIEGO SIMEONE

Simeone vendos të ardhmen

14 February, 2019 @19:04

Trajneri i Atletico Madridit Diego Simeone i është përgjigjur thashethemeve lidhur me të ardhmen e tij. Ai sot ka…

1/8: AJAX - REAL MADRID

Kampioni s’lejon befasi në Amsterdam

13 February, 2019 @22:59

Në duelin e parë të 1/8 së finales mes dy gjigandëve të futbollit evropian, Ajaxit e Real Madridit, fituese doli…

1/8: TOTTENHAM - PSG

Super Spurs, deklasojnë Dortmundin në ‘Wembley’

13 February, 2019 @22:57

Përkundër mungesës së lojtarit kryesor të skuadrës, sulmuesit Harry Kane, skuadra e Tottenham Hotspur arriti rezultat tejet pozitv në duelin…

Të gjitha lajmet nga Champions League