Të gjitha lajmet

BORUSSIA DORTMUND - TOTTENHAM HOSTPUR

Kane rekorder, Spurs në çerekfinale

Kane rekorder, Spurs në çerekfinale

5 March, 2019 @23:45

Borussia Dortmund
Tottenham Hotspur
Borussia Dortmund 0 : 1 Tottenham Hotspur
48' Harry KANE

Stadiumi: Singal Iduna Park, Dortmund.

Tottenham ka kaluar pengesën gjermane të quajtur Borussia Dortmund për të arritur çerekfinalen e parë të Ligës së Kampionëve që prej vitit 2011.

Harry Kane me golin e shënuar në fitore të ekipit të tij, është bërë golashënuesi më i mirë i Tottenhamit në gara evropiane, duke e shënuar golin e 14 të tij në Ligë të Kampionëve, nga 17 ndeshje sa i ka zhvilluar si lojtar aty. Ky ka qenë goli i 24 i Kane’it në gara evropiane për Tottenhamin.

SKEMA E CHAMPIONS LEAGUE

Mirëpo, sulmet e shumta të Dortmundit u ndalën nga portieri brilant francez i Spursit, Hugo Lloris, që ka pasur 7 pritje fantastike për të marrë epitetin e lojtarit të ndeshjes në fund dhe sigurimin e ekipit në TOP 8 të më të mirëve në Evropë.

Tottenham kishte fituar ndeshjen e parë në Londër 3-0, ndërsa me fitoren e sontme në Dortmund 0-1, me rezultat të përgjithshëm Borussia Dortmund 0 - 4 Tottenham Hotspur, londinezët kanë kaluar në çerekfinale të garës.

REAL MADRID - AJAX

Debakël në Bernabeu

Foto: UEFAChampionsLeague/fb

5 March, 2019 @23:26

Rekord kampioni dhe mbrojtësi i titullit të kampionit në Evropë, Real Madrid, është turpëruar para tifozëve sonte, duke u mposhtur…

KOSOVA - HAITI

5 vjet

TOPSPORTI/ Erdis Driza

5 March, 2019 @21:22

Në kujtim të ditës historike, kur Kosova (për herë të parë luajti ndeshje si vendas, me leje të FIFAs që…

BALLKANI - DRITA

Drita rikthehet në pjesë të dytë

5 March, 2019 @15:25

Në ndeshjen hapëse të xhiros XXI në Superligën e Kosovës në futboll, Drita e mposhti Ballkanin me rezultat 1-2. Pas…

ANDREA PIRLO

Pirlo kthehet te Juventus

Foto: FIFA

4 March, 2019 @22:28

Raportet e mediave italiane kanë bërë të ditur se mesfushori i famshëm i Italisë, Andrea Pirlo pritet të kthehet te…

DAILY MAIL

Icardi për Lukakun

4 March, 2019 @22:02

Britanikja Daily Mail në faqet sportive të saj ka bërë të ditur se Manchester United është i interesuar të ndërrojë…

DUELET E XHIROS

Superliga vazhdon nesër

Foto: KFLlapi/fb

4 March, 2019 @14:05

Xhiroja e XXI e Superligës së Kosovës në futboll vazhdon nesër. Pas ndeshjeve të xhiros XX që sollën rezultate…

LIRIA

Liria zyrtarizon trajnerin e ri

BOROZANI / ARKIV

3 March, 2019 @19:46

Pas shkarkimit të italianit Vincenzo Alberto Annese për shkak të rezultateve të dobëta, Liria sot ka njoftuar opinionin për përzgjedhjen…

EVERTON - LIVERPOOL

Baraz në Merseyside, kreu Cityt

3 March, 2019 @19:13

Për të tretin sezon me radhë, takimi mes Evertonit e Liverpoolit në “Goodison Park” ka përfunduar 0-0, gjë që nuk…

FULHAM - CHELSEA

Chelsea s’gabon në “Craven Cottage”

3 March, 2019 @16:59

Pas disa rezultateve të dobëta në muajin shkurt, Chelsea dalëngadalë ka filluar ta marrë veten. Fillimisht skuadra e Sarrit fitoi…

BESA - TREPÇA

Fitore minimale për Besën

3 March, 2019 @15:07

Në ndeshjen e luajtur ndaj Trepçës në shtëpi, skuadra e Besës ka arritur të shënojë fitore minimale 1-0, për të…

REAL MADRID - AJAX

Debakël në Bernabeu

Foto: UEFAChampionsLeague/fb

5 March, 2019 @23:26

Rekord kampioni dhe mbrojtësi i titullit të kampionit në Evropë, Real Madrid, është turpëruar para tifozëve sonte, duke u mposhtur…

VIRTUAL REALITY

Camp Nou me VR, stadiumi i parë me 5G

Fotot: FCBarcelona Official

1 March, 2019 @11:21

Klubi i futbollit të Barcelonës ka njoftuar zyrtarisht se Camp Nou do të bëhet stadiumi i parë në Evropë me…

E FUNDIT

UEFA ia beson FFK-së organizimin e rrethit paraeliminator të Championsit

27 February, 2019 @14:51

Federata e Futbollit e Kosovës ka marrë një lajm shumë të mirë nga UEFA. Në fakt, organi qeverisës i futbollit…

SCHALKE 04 - MANCHESTER CITY

City me 10 lojtarë, në minutën e fundit përmbys Schalken

Foto: UefaChampionsLeague/fb

20 February, 2019 @23:13

Goleadë në Gelsenkirchen, derisa Manchester City sa me përvojë aq edhe me fat ka arritur që të sigurojë fitoren në…

ATLETICO MADRID - JUVENTUS

Atletico ia vështirëson rrugën për finale

20 February, 2019 @22:58

Finalja e tretë për Juventusin në pesë vitet e fundit duket të jetë vështirësuar shumë. Bianconerët që synim kryesor në…

Të gjitha lajmet nga Champions League