Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

HYSAJ

Kemi cilësi për sukses

Foto: FSHF

Kemi cilësi për sukses


12 June, 2016 @18:14

Futbollisti që po ngritet çdo ditë e më shumë në karrierën e tij, Elseid Hysaj, në konferencën e sotme për shtyp të kuqezinjëve ka folur për punën e kapitenit të ekipit dhe duelit të radhës ndaj Francës.

“Shiriti i kapitenit është një nder për mua si lojtar. Tash kam më tepër përgjegjësi në ndeshje dhe më duhet të jap edhe më shumë në lojë,” ka thënë Hysaj 22 vjeç.

Mbrojtësi i djathtë i Napolit, që aktualisht ka zgjuar edhe interesimin e Arsenalit, ka shtuar gjithashtu se kuqezinjtë kanë cilësi për të arritur sukses në EURO2016.

ORARI I NDESHJEVE DHE TABELAT

“Besoj që kemi cilësi të mirë në ekip për të arritur deri te suksesi në ndeshjen e radhës,” ka thënë më tej Hysaj.

Shqipëria u mposht dje nga Zvicra në debutimin e kuqezinjëve në një europian dhe aktualisht është në vendin e fundit të Grupit A.

Përballjen e radhës kuqezinjtë e zhvillojnë ndaj Francës, në Marseille, me 15 qershor.

Hysaj për herë të parë ishte provuar si kapiten në miqësoren e 28 majit ndaj Katarit.


MAVRAJ

Vendimtare ndaj Francës, forca te grupi

Kombëtarja/UEFA Euro 2016

Vendimtare ndaj Francës, forca te grupi

12/06/16 @ 18:08

PARA NDESHJES

Bela mes gjermanëve dhe ukrainasve

UEFA Euro 2016

Bela mes gjermanëve dhe ukrainasve

12/06/16 @ 17:58

TURQIA-KROACIA

Dueli i rivalëve të Kosovës

Përfaqësuesja/UEFA Euro 2016

Dueli i rivalëve të Kosovës

12/06/16 @ 17:23

GRUPI C

Formacionet zyrtare: Poloni-Irlandë Veriore

UEFA Euro 2016

Formacionet zyrtare: Poloni-Irlandë Veriore

12/06/16 @ 17:14

GRUPI I VDEKJES

Magjia e Modricit

UEFA Euro 2016

Magjia e Modricit

12/06/16 @ 16:55

MEDIA

Anglia e Rusia rrezikojnë diskualifikimin

UEFA Euro 2016

Anglia e Rusia rrezikojnë diskualifikimin

12/06/16 @ 16:39

NË PLAZH

150mx70m flamur kuqezi në Marseille

UEFA Euro 2016

150mx70m flamur kuqezi në Marseille

12/06/16 @ 16:14

PENALIZOHET

UEFA: Rusët në disciplinore

UEFA Euro 2016

UEFA: Rusët në disciplinore

12/06/16 @ 14:33

GRUPI D

Formacionet zyrtare: Turqi-Kroaci

UEFA Euro 2016

Formacionet zyrtare: Turqi-Kroaci

12/06/16 @ 14:11

S'KA LEJE

Ndeshjet si vendas, jashtë vendit

Russia 2018/Përfaqësuesja

Ndeshjet si vendas, jashtë vendit

12/06/16 @ 12:46

KUALIFIKIMET

Orari i Kosovës për kualifikime drejt “Rusia 2018”

Russia 2018/Përfaqësuesja

Orari i Kosovës për kualifikime drejt “Rusia 2018”

12/06/16 @ 12:17

NGA FSHF

Shqipëria 2 miqësore me Italinë

Kombëtarja

Shqipëria 2 miqësore me Italinë

22/07/21 @ 17:03

SULMUESI KUQEZI

Manaj me supergol dhe hattrick për Barcelonën

Kombëtarja/La Liga/Sportistë shqiptarë në botë

Manaj me supergol dhe hattrick për Barcelonën

22/07/21 @ 09:10

CHELSEA

Besim i plotë, Armando Broja kontratë afatgjate me Chelsean

Kombëtarja/Premier League/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Besim i plotë, Armando Broja kontratë afatgjate me Chelsean

18/07/21 @ 18:23

MIQËSORE

Kosova-Shqipëria, miqësore për nder të Fadil Vokrrit

Kombëtarja/Përfaqësuesja

Kosova-Shqipëria, miqësore për nder të Fadil Vokrrit

16/07/21 @ 18:58

SHQIPËRI

Shqipëria publikon listën e U20 për dy ndeshjet e radhës

Kombëtarja

Shqipëria publikon listën e U20 për dy ndeshjet e radhës

10/06/21 @ 17:38

ÇEKIA - SHQIPËRIA

Supergoli i Cikalleshit i pamjaftueshëm ndaj çekëve

Kombëtarja

Supergoli i Cikalleshit i pamjaftueshëm ndaj çekëve

08/06/21 @ 22:25

TESTI BULLGAR

3 gola për 11 minuta, shpresat kuqezi pësojnë rëndë nga bullgarët

Kombëtarja/International

3 gola për 11 minuta, shpresat kuqezi pësojnë rëndë nga bullgarët

08/06/21 @ 20:01

FORMACIONET ZYRTARE

Shqipëria, me më të mirët ndaj Çekisë

Kombëtarja/International

Shqipëria, me më të mirët ndaj Çekisë

08/06/21 @ 19:50

FORMACIONET ZYRTARE

Formacionet zyrtare: Bullgaria U21 - Shqipëria U21

Kombëtarja

Formacionet zyrtare: Bullgaria U21 - Shqipëria U21

08/06/21 @ 16:30

FSHF

Ditëlindja e 91-të e Federatës

Kombëtarja

Ditëlindja e 91-të e Federatës

06/06/21 @ 14:24


 
Të gjitha lajmet nga Kombëtarja