Të gjitha lajmet

BOURNEMOUTH - ARSENAL

Krizën e B’mouth e shfrytëzon edhe Arsenali

Foto: PremierLeague/fb

Krizën e B’mouth e shfrytëzon edhe Arsenali

25 November, 2018 @16:34

Unai Emery me Arsenalin kanë regjistruar ndeshjen e 17 pa humbje në të gjitha garat, ndërsa ekipi i topçinjëve nga Londra ka shënuar fitore ndaj Bournemouthit sot 1-2 në Vitality Stadium.

Falë golit të Pierre Emerick Aubameyang në pjesë të dytë të ndeshjes (67’), Arsenal ka marrë tre pikë të reja dhe tashmë i është afruar TOP 4-shes në Premier Ligë, në një pikë.

TABELA AKTUALE

Në anën tjetër, Bournemouth ka regjistruar humbjen e tretë me radhë. Pas Manchester Unitedit, Newcastle Unitedit, tash ekipi i Eddie Howe-it është mposhtur edhe nga Arsenal, për të rënë në pozitën e tetë të klasifikimit.

Dyshja Shkodran Mustafi dhe Granit Xhaka kanë qenë për 90 minuta në fushë për ekipin e Arsenalit.

FA CUP FINAL

Arritje historike e Manchester Cityt

18 May, 2019 @20:00

Manchester City ka bërë arritje historike këtë stinor. Pas Kupës së Ligës dhe titullit të kampionit, me fitore 6-0 ndaj…

KOMUNIKATA E KAMPIONIT

City reagon ndaj hetuesve për fairplay financiar

16 May, 2019 @14:08

Përmes një komunikate të lëshuar në faqen zyrtare të klubit, Manchester City ka reaguar ndaj përfoljeve të fundit dhe hetimeve…

CHAMPIONSHIP SEMI'S

Arritje e pabesueshme e Derbyt të Lampardit

15 May, 2019 @23:39

Zëvendësuesi Jack Marriott ka qenë hero (u fut në minutën e 44 të pjesës së parë në lojë), derisa Derby…

MANAGERS ASSOCIATION

Trajneri i sezonit, Pep Guardiola

Foto: premierleague.com

15 May, 2019 @0:31

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, është përzgjedhur për të dytin vit radhazi trajneri më i mirë i sezonit në…

CHAMPIONSHIP PLAYOFF

Përsëri në finale

15 May, 2019 @0:16

Pas fitores në ndeshjen e parë 2-1 dhe humbjes në ndeshjen e kthimit 1-0, ndeshja gjysmëfinale e PlayOffit të Championshipit…

Të gjitha lajmet nga Premier League