Të gjitha lajmet

VEDAT MURIQI & SAMIR UJKANI

Muriqi kthehet me gol, por s’mjafton për fitore

Muriqi kthehet me gol, por s’mjafton për fitore

25 November, 2018 @13:07

Sulmuesi i reprezentacionit të Kosovës, Vedat Muriqi, i është kthyer me gol ekipit të tij Rizespor në Superligën turke.

Ai ka shënuar golin e avantazhit të ekipit të tij në minutën e 60 të ndeshjes për 0-1 ndaj Sivassporit, por ekipi i tij nuk arriti fitore.

Kjo pasi që Sivasspor barazoi përmes brazilianit David Braz në minutën e 76-të të ndeshjes 1-1.

Ndërkaq, portieri i Kosovës Samir Ujkani, përsëri ka qenë në bankë të Rizesporit, që s’po kalon ditë të mira në Superligën turke dhe është i fundit me 8 pikë nga 13 ndeshje të zhvilluara deri tash.

Përndryshe, ky ka qenë goli i katërt i Muriqit këtë stinor në elitën turke me Rizesporin.

 

PORTIERI LEGJENDAR

Iker Casillas pensionohet nga futbolli

17 May, 2019 @11:57

Portieri legjendar spanjoll, Iker Casillas, është pensionuar nga futbolli. Në fillim të muajit maj, Casillasi kishte pësuar një sulm në…

SHPALLET LISTA

Bullgaria me Marcelinhon ndaj Kosovës

TOPSPORTI/ A. P.

16 May, 2019 @12:08

Përfaqësuesja e Bullgarisë që do të pret Kosovën në ndeshjen kualifikuese për EURO 2020 në qershor në Sofje, ka publikuar…

AJAX

Pas 5 stinorësh fitojnë titullin

15 May, 2019 @22:22

Me fitoren 4-1 në xhiron e fundit të Eredivisies, Ajax duke mposhtur De Graafschapin është bërë kampion i Holandës. …

KUPA E TURQISË

Galatasaray fiton Kupën e Turqisë

Foto: Galatasaray/fb

15 May, 2019 @21:45

Në finalen që u zhvillua sonte, Galatasaray mposhti Akhisarin 3-1 për të fituar Kupën e Turqisë, për të 18 herë…

RIVALI I KOSOVËS

Bullgaria zyrtarizon selektorin e ri para ndeshjes me Kosovën

Ndeshja ndaj Kosovës, ishte e fundit për Petar Hubchevin në krye të Bullgarisë/ TOPSPORTI/ D. S.

14 May, 2019 @15:00

Përfaqësuesja e Bullgarisë në futboll ka ndarë rrugët me trajnerin e deritashëm të saj Petar Hubchev dhe ashtu siç u…

Të gjitha lajmet nga International