Të gjitha lajmet

LEICESTER CITY

Kush do ta zëvendësojë?

Kush do ta zëvendësojë?

25 February, 2019 @11:39

Leicester City ditë më parë shkarkoi trajnerin francez të ekipit, Claude Puel.

Ish kampioni i Premier Ligës, pësoi disfatë të rëndë në xhiro të fundit, duke u mposhtur thellë nga Crystal PalaceKing Power, 1-4.

Puel pas 16 muajve u largua nga ekipi, ndërsa në stinorin e kaluar nga zona e rënies i ngriti në pozitën më të mirë (hiq stinorin kampion) që nga viti 2000 në Premier Ligë.

BBC Sport në njoftimin e fundit bën të ditur se emrat që po lakohen si zëvendësues të Puelit te Leicester City janë Brendan Rodgers dhe Rafa Benitez.

Rodgers nuk besohet të shkëputet lehtë nga Celticu ku gjithçka po shkon mirë. Derisa Benitez varet shumë nga stinori dhe buxheti për vitin tjetër te laraskat.

Sidoqoftë, Leicester ka ekip dhe mund të konkurrojë deri te një vend që dërgon në gara evropiane nga Premier Liga, përkundër rezultateve jo të mira që morrën së fundi.

CARABAO CUP

Penalltitë vendosin, Muriç fiton trofeun e parë me Cityn

Foto: Sky Sports

24 February, 2019 @20:19

Manchester City është fitues i Carabao Cup për sezonin 2018/2019! Skuadra e drejtuar nga Pep Guardiola triumfoi me penallti ndaj…

SHQIP NË BOTË

Amir Rrahami shënon në fitoren e Dinamos

24 February, 2019 @19:21

Në fitoren e Dinamo Zagrebit ndaj skuadrës së Osijekut, skuadrën ku aktivizohet Kristal Abazaj, njërin nga golat e skuadrës vendase…

ARBËRIA - VUSHTRRIA

Lleshi sjell fitoren e madhe për liderin

Foto: KFVushtrria/fb

24 February, 2019 @17:29

Në një ndeshje mjaft luftarake ku lideri kërkonte tre pikë, ndërsa vendasit pikë shtesë për tu ngritur më lart, Vushtrria…

MONTPELLIER - REIMS

Super Zeneli, gol dhe asist në fitore

TOPSPORTI / A.P

24 February, 2019 @17:23

Në fitoren e shënuar në udhëtim te Montpellieri, vendimtar për skuadrën e Reimsit ishte Arbër Zeneli. Anësori i Përfaqësueses së…

UNITED - LIVERPOOL

Derbi i lëndimeve, pa gola

24 February, 2019 @17:10

Pa gola ka përfunduar derbi më i madh anglez mes Manchester Unitedit dhe Liverpoolit në ‘Old Trafford’. Skuadrat në fjalë…

VËLLAZNIMI - 2 KORRIKU

Vula e Rogova i japin nismë të mbarë Vëllaznimit

Foto: KFVellaznimi/fb

24 February, 2019 @16:59

Skuadra e Vëllaznimit që u bë ndër skuadrat më të përforcuara në afatin kalimtar dimëror, ka nisur mbarë pjesën pranverore…

TREPÇA '89 - DRITA

Një fitore me vlerë ari nga Trepça ‘89

24 February, 2019 @15:22

Skuadra mitrovicase Trepça ‘89, arriti një fitore shumë të rëndësishme kundër Dritës me rezultat 1-0. Heroi i kësaj ndeshjeje ishte…

PRISHTINA - LIRIA

Prishtina lehtë ndaj Lirisë, vazhdon ndjekja

24 February, 2019 @15:14

Skuadra e Prishtinës kaloi lehtë pengesën e Lirisë me rezultat 4-0. Që në sekondën e 45-të, pas një asistimi të…

FERONIKELI - LLAPI

Derbi i kreut, vendasve

FOTO/ Arkiv

24 February, 2019 @15:09

Në ndeshjen kryesore të xhiros XIX të Superligës së Kosovës në futboll, Feronikeli e mposhti Llapin me rezultat 2-0. Mendurim…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Prishtina - Liria

FOTO/ Arkiv

24 February, 2019 @12:52

Janë publikuar formacionet zyrtare të Prishtinës dhe të Lirisë. PRISHTINA: Muçiqi, Bashiru, Dallku, Thaqi, Bekteshi, Jamal, Boshnjaku, Ahmeti, Korenica, Mankenda,…

CARABAO CUP

Penalltitë vendosin, Muriç fiton trofeun e parë me Cityn

Foto: Sky Sports

24 February, 2019 @20:19

Manchester City është fitues i Carabao Cup për sezonin 2018/2019! Skuadra e drejtuar nga Pep Guardiola triumfoi me penallti ndaj…

UNITED - LIVERPOOL

Derbi i lëndimeve, pa gola

24 February, 2019 @17:10

Pa gola ka përfunduar derbi më i madh anglez mes Manchester Unitedit dhe Liverpoolit në ‘Old Trafford’. Skuadrat në fjalë…

VENDIMI I FIFAs

S’ka transfere, FIFA dënon Chelsean

22 February, 2019 @11:26

Chelsea është dënuar nga FIFA me ndalesë transferimi për dy afatet e radhës kalimtare në futboll. Gjithashtu, ekipi nga…

NGA FEDERATA ANGLEZE

Dënohet Klopp për koment ndaj referit

Jurgen Klopp, trajner i Liverpoolit/ Foto: premierleague.com

21 February, 2019 @23:39

Kryetrajneri i Liverpoolit, gjermani Jurgen Klopp është dënuar me 51 mijë e 753 euro (45 mijë funta angleze) nga Federata…

FA CUP: CHELSEA - UNITED

United eliminon Chelsean, kuptohen çiftet çerekfinale

Foto: Manchester United

18 February, 2019 @22:41

Me një paraqitje fantastike ekipore, United ka arritur të shënojë fitore 0-2 në ‘Stamford Bridge’, për ta eliminuar kështu Chelsean…

Të gjitha lajmet nga Premier League