Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DFB POKAL

Leart Paqarada shkëlqen me gol e asist, skuadra kualifikohet

Leart Paqarada shkëlqen me gol e asist, skuadra kualifikohet


27 October, 2021 @21:32

Mbrojtësi i krahut i Kosovës, Leart Paqarada, ka shënuar golin e parë të skuadrës ndërsa ka asistuar në golin e dytë, e ekipi i tij St Pauli ka eliminuar Dynamo Dresdenin për të arritur në të tetën e finales së Kupës së Gjermanisë sonte.

Ndeshja në kohë të rregullt përfundoi 2-2, ndërsa në minutën e 101 të ndeshjes ka qenë Christopher Buchtmann që zgjodhi dilemat e të kualifikuarit në këtë përballje me 2-3.

Leart Paqarada

Paqarada shënoi golin e parë të ndeshjes në minutën e 63 të ndeshjes për 0-1, ndërsa asistoi nga gjuajtja e lirë në minutën e 71 për 1-2.

Leart Paqarada më parë kishte deklaruar se nuk do të luajë për Kosovën derisa ajo të drejtohet nga Bernard Challandes. Mbetet të shihet nëse selektori i ardhshëm i Kosovës do ta ftojë futbollistin në grumbullimin e radhës.


JUVENTUS 1-2 SASSUOLO

Max Lopez për fitoren historike të Sassuolos ndaj Juventusit

Serie A

Max Lopez për fitoren historike të Sassuolos ndaj Juventusit

27/10/21 @ 21:20

RAYO VALLECANO - BARCELONA

Tjetër humbje, Falcao thellon krizën e Barcelonës

La Liga

Tjetër humbje, Falcao thellon krizën e Barcelonës

27/10/21 @ 20:58

ESTONI

Besar Halimi 60-minuta në barazim

International/Sportistë shqiptarë në botë

Besar Halimi 60-minuta në barazim

27/10/21 @ 15:53

VENDIMI I KD-së

Batatina përsëri në disiplinore

FFK Superliga

Batatina përsëri në disiplinore

27/10/21 @ 14:20

MILAN 1-0 TORINO

Giroud bën Milanin lider

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Giroud bën Milanin lider

26/10/21 @ 23:10

STAR OF THE GAMEWEEK XI

Ermal Krasniqi (KF Ballkani) - Ylli i javës (11)

FFK Superliga

Ermal Krasniqi (KF Ballkani) - Ylli i javës (11)

26/10/21 @ 22:45

BENFICA 0-4 BAYERN

Shkatërrim për 14 minuta

Champions League/Bundesliga

Shkatërrim për 14 minuta

20/10/21 @ 23:18

BAYER 1-5 BAYERN

Uji, zjarri dhe Bayerni

Bundesliga

Uji, zjarri dhe Bayerni

17/10/21 @ 17:28

MAQEDONIA V 0-4 GJERMANIA

Gjermania - e para që siguron “Katar 2022”

Kualifikimet për Botëror/Bundesliga/International

Gjermania - e para që siguron “Katar 2022”

11/10/21 @ 22:37

BAYERN 1-2 EINTRACHT

Eintracht befason dhe përmbys rekord-kampionin gjerman

Bundesliga

Eintracht befason dhe përmbys rekord-kampionin gjerman

03/10/21 @ 20:00

GREUTHER FURTH - BAYERN MUNCHEN

Brilianca e Bayernit s’ka fund

Bundesliga

Brilianca e Bayernit s’ka fund

24/09/21 @ 22:22

MBROJTËSI GJERMAN

Rudiger në Bayern? Konfirmohet interesimi

Premier League/Bundesliga/Transfere

Rudiger në Bayern? Konfirmohet interesimi

23/09/21 @ 15:47

BARCELONA 0-3 BAYERN

Makineria e Bayernit pa probleme në Camp Nou

Champions League/Bundesliga/La Liga

Makineria e Bayernit pa probleme në Camp Nou

14/09/21 @ 22:49

KOLUMNE

5 për fundjavë: rikthimi i Ronaldos + tjera

Premier League/Bundesliga/Serie A/Analiza

5 për fundjavë: rikthimi i Ronaldos + tjera

10/09/21 @ 13:00

STADIUM OF LIGHT

Leon Dajaku në Sunderland

Premier League/Bundesliga/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Leon Dajaku në Sunderland

01/09/21 @ 00:33

BUNDESLIGA

Haaland shpëton Dortmundin në minutat shtesë

Bundesliga

Haaland shpëton Dortmundin në minutat shtesë

27/08/21 @ 23:04


 
Të gjitha lajmet nga Bundesliga