Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

JUVENTUS 1-2 SASSUOLO

Max Lopez për fitoren historike të Sassuolos ndaj Juventusit

Max Lopez për fitoren historike të Sassuolos ndaj Juventusit


27 October, 2021 @21:20

Një kundërsulm me tre lëvizje në minutën e fundit të kohës shtesë të ndeshjes dhe një kurorëzim i bukur i aksionit nga francezi Max Lopez ka bërë që Sassuolo t’a mposhtë Juventusin për herë të parë në histori si mysafir 1-2 [McKennie 76 - Frattesi 44, Lopez 90+5].

Derisa Sassuolo ka arritur të shënojë fitoren e katërt të stinorit nga dhjetë ndeshje të zhvilluara, Juve ka pësuar për herë të tretë këtë stinor, ndërsa pas barazimit me Interin, kjo është ndeshja e dytë pa fitore në Serie A për bianconerët e drejtuar nga Massimiliano Allegri.

 


RAYO VALLECANO - BARCELONA

Tjetër humbje, Falcao thellon krizën e Barcelonës

La Liga

Tjetër humbje, Falcao thellon krizën e Barcelonës

27/10/21 @ 20:58

ESTONI

Besar Halimi 60-minuta në barazim

International/Sportistë shqiptarë në botë

Besar Halimi 60-minuta në barazim

27/10/21 @ 15:53

VENDIMI I KD-së

Batatina përsëri në disiplinore

FFK Superliga

Batatina përsëri në disiplinore

27/10/21 @ 14:20

MILAN 1-0 TORINO

Giroud bën Milanin lider

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Giroud bën Milanin lider

26/10/21 @ 23:10

STAR OF THE GAMEWEEK XI

Ermal Krasniqi (KF Ballkani) - Ylli i javës (11)

FFK Superliga

Ermal Krasniqi (KF Ballkani) - Ylli i javës (11)

26/10/21 @ 22:45

KOSOVA - F

Me golin e Liridona Sylës, vajzat e Kosovës mposhtin Armeninë

Kosova/International

Me golin e Liridona Sylës, vajzat e Kosovës mposhtin Armeninë

26/10/21 @ 17:52

KOSOVA

Miqësorja e muajit të ardhshëm, konfirmohet data

Kosova/International

Miqësorja e muajit të ardhshëm, konfirmohet data

25/10/21 @ 15:36

MILAN 1-0 TORINO

Giroud bën Milanin lider

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Giroud bën Milanin lider

26/10/21 @ 23:10

INTER 1-1 JUVENTUS

Dybala në fund neutralizon derbi d’Italian

Serie A

Dybala në fund neutralizon derbi d’Italian

24/10/21 @ 22:54

KOLUMNE

5+4 për fundjavë!

Premier League/Serie A/Ligue 1/La Liga/Analiza

5+4 për fundjavë!

22/10/21 @ 16:30

BODO GLIMT SHKRUAN HISTORI

Kundërshtari i Prishtinës, i jep humbjen historike Romës

Conference League/Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Kundërshtari i Prishtinës, i jep humbjen historike Romës

21/10/21 @ 20:47

MILAN 3-2 VERONA

Super Milan fiton me përmbysje të madhe

Serie A

Super Milan fiton me përmbysje të madhe

16/10/21 @ 22:53

KOLUMNE

5 për fundjavë!

Premier League/Serie A/Analiza

5 për fundjavë!

15/10/21 @ 17:00

VEDAT MURIQI

Gabimet na ndëshkuan, tash luajmë për fitore

Kualifikimet për Botëror/Kosova/Serie A/International

Gabimet na ndëshkuan, tash luajmë për fitore

11/10/21 @ 23:20

ATALANTA 2-3 MILAN

Milan ndjek Napolin, mposht Atalantën

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Milan ndjek Napolin, mposht Atalantën

03/10/21 @ 22:45

KAPITENI I KOSOVËS

Rrahmani deklarohet pas fitores

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Rrahmani deklarohet pas fitores

03/10/21 @ 22:14

FIORENTINA 1-2 NAPOLI

Amir Rrahmani sjell fitoren, Napoli perfekt në krye

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Amir Rrahmani sjell fitoren, Napoli perfekt në krye

03/10/21 @ 20:28


 
Të gjitha lajmet nga Serie A