Të gjitha lajmet

SHALA PREZANTOHET TE EKIPI I RI

Lëvizje edhe në futbollin e femrave

Lëvizje edhe në futbollin e femrave

8 June, 2019 @14:48

Futbollistja e deritashme e Lirisë së Prizrenit, Jehona Shala, është zyrtarizuar sot te ekipi i ri i futbollit të femrave në Kosovë, A & N.

Shala që ditë më parë bëri të ditur se po ndahet me kujtime të mira nga Liria, tash e tutje do të vesh fanellën bardhekaltër të rivalit nga qyteti.

Ajo është reprezentuese e Kosovës në futboll dhe llogaritet si më të dalluarit në Ligën e Femrave.

ALTIK MUHAXHIRI

Muhaxhiri largohet nga Vëllaznimi

Pamje nga arkivi

5 June, 2019 @20:42

Portieri i Vëllaznimit, Altik Muhaxhiri, zyrtarisht ka konfirmuar për gazetën blic se është larguar nga Vëllaznimi. Krejt kjo vjen…

KOMISIONI I GARAVE

KG dorëzon në disiplinore emrat pas ndeshjeve të barazhit

Foto: FFK

5 June, 2019 @14:50

Pas ndeshjeve të barazhit të Superligës së Kosovës në futboll, Komisioni i Garave të FFK-së ka regjistruar duelet me rezultet…

LOJTAR I LIRË

Dina largohet nga Liria

TOPSPORT/ A. P.

5 June, 2019 @14:38

Futbollisti i Lirisë, Behar Dina, është larguar nga klubi. Pas Blendi Memajt që u zyrtarizua te Llapi, Dina është…

DUELI I BARAZHIT

RamizSadiku bindshëm, Rahoveci edhe një sezon në Ligë të Dytë

3 June, 2019 @18:31

Skuadra e Ramiz Sadikut ka arritur të sigurojë edhe një edicion në Ligë të Parë të Kosovës në futboll, pasi…

DUELI BARAZHIT: BASHKIMI - DARDANA

Dardana bindshëm, arrin Ligën e Parë

2 June, 2019 @17:57

Dardana e Kamenicës ka arritur që të triumfojë bindshëm në duelin e barazhit ndaj Bashkimit të Hogoshtit, për të siguruar…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë