Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SPANJA - POLONIA

Lewandowski dhe “shtylla” e shpëtojnë Poloninë

Lewandowski dhe “shtylla” e shpëtojnë Poloninë


19 June, 2021 @23:09

Ndeshja e fundit e ditës së sotme Spanja - Polonia, përfundoi me rezutlat të barabartë 1-1.

Goli i parë në ndeshje erdhi në minutën e 25’ nga Alvaro Morata, pas një asistimi të Gerard Morenos.

Polonia e barazoi rezultatin me super yllin Robert Lewandowskin në minutën e 54’, i cili shënoi me kokë pas asistimit të Kamil Jozwiak.

Spanja në minutën e 58’ fitoi penallti, por Gerard Moreno dështoi dhe e goditi shtyllën.

Më pas Spanja kishte disa raste me Moratën por nuk arriti të shënojë dhe e përfundoi edhe ndeshjen e dytë me barazim.

TABELA AKTUALE

Spanja pas dy ndeshjeve grumbulloi 2 pikë, kurse për Poloninë kjo ishte pika e parë e kampionatit.


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani