Të gjitha lajmet

PEJA - LIBURNI

Liburni perfekt, mbyllet vjeshta në futsall

TOPSPORTI/ A. P.

Liburni perfekt, mbyllet vjeshta në futsall

10 December, 2018 @22:25

Skuadra e Liburnit nga Gjakova ka arritur që të shënojë fitore bindëse në Pejë sonte ndaj ekipit Peja futsall, duke e mbyllur vjeshtën në mënyrë perfekte në Superligë të futsallit.

Duke shënuar tre herë në pjesë të parë të ndeshjes ekipi gjakovar siguroi fitoren që në gjysmë të parë të lojës, ndërsa në të dytën shënoi edhe një për përfundimtaren 0-4.

Liburni duket i pakonkurrencë në elitën e futsallit kosovar këtë stinor, pas tërheqjes së Feniksit nga garat, kurse deri tash ka shënuar vetëm fitore në kuadër të Superligës, për ta mbyllur pjesën vjeshtore të kampionatit me 8 fitore nga 8 ndeshje të zhvilluara.

TABELA AKTUALE

Në anën tjetër, për Pejën kjo ka qenë humbja e katërt e stinorit dhe ekipi verdhezi tash ka mbyllur vjeshtën në Superligë me 4 fitore e 4 humbje dhe gjendet në mes të tabelës.

Kjo ka qenë ndeshja e fundit e stinorit vjeshtor të Superligës në futsall, ndërsa në afatin kalimtar dimëror mbetet të shihet se a do të përforcohet ndonjë ekip aq, sa t’i bëjë konkurrencë Liburnit për titull.

FINALJA E KUPËS SË KOSOVËS

Dueli për trofe dhe Europa Ligë

24 May, 2019 @13:08

Me fillim prej orës 20:45 sonte në stadiumin Fadil Vokrri të Prishtinës, luhet finalja e Kupës së Kosovës në futboll,…

NISIN NË FUNDJAVË

Gjysmëfinalet e PlayOffit

14 May, 2019 @13:55

Garat e rregullta në Superligën e futsallit tashmë kanë përfunduar dhe dihen katër skuadrat të cilat do t’i vazhdojnë garat…

PRISHTINA

Prishtina me super përforcim

22 February, 2019 @10:31

Skuadra e futsallit Prishtina, arriti marrëveshje me lojtarin Azem Ibrahimi. Azemi në shtatë vitet e fundit ishte në Superligën e…

LIBURNI - PRISHTINA

Kupa e Kosovës shkon te Liburni

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

17 February, 2019 @22:19

Skuadra lidere e Superligës së Kosovës në futsall, Liburni, ka arritur që të fitojë trofeun e Kupës së Kosovës sot.…

PRISHTINA FUTSALL

Prishtina siguron më të mirin e vitit

6 February, 2019 @11:01

Skuadra e Prishtinës në futsall, ka arritur marrëveshje me futbollistin Dardan Topilla, që është zgjedhur lojtari më i mirë i…

Të gjitha lajmet nga Futsall Superliga