Të gjitha lajmet

STATISTIKA

Liverpooli më i mirë, ndër vite

Liverpooli më i mirë, ndër vite


10 December, 2018 @14:20

Liverpool pas 16 ndeshjeve të zhvilluara në Premier Ligë, është në vend të parë të klasifikimit për herë të parë pas 20 viteve.

Herën e fundit, ekipi nga Anfield Road ka qenë në vend të parë pas kaq xhirove në stinorin 1996/97.

Ndërsa, sa i përket pikëve të fituara pas 16 ndeshjeve të zhvilluara në Premier Ligë, ky është stinori më efektiv i Liverpoolit.

Të kuqtë asnjëherë nuk kanë pasur 42 pikë pas 16 ndeshjeve të zhvilluara në elitë të futbollit anglez. Bile, as në vitet kur kanë fituar titujt e kampionit.Liverpool dhe stinorët më të mirë me 16 ndeshje në elitë:

2018/19 16 ndeshje 42 pikë -
1990/91 16 ndeshje 41 pikë Përfundon stinorin: nënkampion
1987/88 16 ndeshje 40 pikë Përfundon stinorin: kampion
1978/79 16 ndeshje 39 pikë Përfundon stinorin: kampion
Të gjitha kalkulimet janë bërë me 3 pikë për fitore Statistikat: BBC Sport

BRAZILIANI I RI

Lucas Paqueta arrin te Milan

Serie A/International/Transfere

Lucas Paqueta arrin te Milan

10/12/18 @ 12:39

JOE GOMEZ

3.5 vite tjera me Liverpoolin

Premier League/Transfere

3.5 vite tjera me Liverpoolin

10/12/18 @ 11:13

COPA LIBERTADORES FINAL

Në vazhdime, River triumfon te Libertadores

International

Në vazhdime, River triumfon te Libertadores

09/12/18 @ 23:00

VEJLE - BRONDBY

Halimi 45 minuta në fitore me përmbysje

International/Sportistë shqiptarë në botë

Halimi 45 minuta në fitore me përmbysje

09/12/18 @ 21:51

BORUSSIA MONCHENGLADBACH - STUTTGART

Leon Dajaku debuton te Stuttgart në Bundesligë

Bundesliga/Sportistë shqiptarë në botë

Leon Dajaku debuton te Stuttgart në Bundesligë

09/12/18 @ 20:44

AKHISAR - FENERBAHÇE

Edhe një goditje e rëndë për Fenerin

International

Edhe një goditje e rëndë për Fenerin

09/12/18 @ 20:04

DUNDEE - GLASGOW RANGERS

Grezda i plotë në barazim

International/Sportistë shqiptarë në botë

Grezda i plotë në barazim

09/12/18 @ 19:39

BASEL - ZURICH

Ajeti shënon, për të mposhtur ekipin e kosovarëve

International/Sportistë shqiptarë në botë

Ajeti shënon, për të mposhtur ekipin e kosovarëve

09/12/18 @ 19:20

OFI - PANATHINAIKOS

Kaçe shënon, por ekipi humb

International/Sportistë shqiptarë në botë

Kaçe shënon, por ekipi humb

09/12/18 @ 19:07

GRASSHOPERS - LUZERN

Voca e Demhasaj triumfojnë

International/Sportistë shqiptarë në botë

Voca e Demhasaj triumfojnë

09/12/18 @ 18:01

HAMMERS

West Ham prezanton Jesse Lingardin

Premier League/Transfere

West Ham prezanton Jesse Lingardin

29/01/21 @ 22:56

LIVERPOOL

Klopp: Na duhet një mbrojtës

Premier League/Transfere

Klopp: Na duhet një mbrojtës

29/01/21 @ 18:40

PREMIER LEAGUE

Trajneri i Wolves humanist i madh, dhuron 250 mijë euro

Premier League

Trajneri i Wolves humanist i madh, dhuron 250 mijë euro

29/01/21 @ 15:25

MEDIA TALK

Problemet në mbrojtje, Mustafi ‘shpëtimtari’ i Liverpoolit

Premier League/Transfere

Problemet në mbrojtje, Mustafi ‘shpëtimtari’ i Liverpoolit

29/01/21 @ 14:54

KLAUZOLA

Çmimi i Haalandit për kalim te Chelsea!

Premier League/Bundesliga/Transfere

Çmimi i Haalandit për kalim te Chelsea!

29/01/21 @ 11:17

TOTTENHAM

Mungesa e Kane, lëndoi të dyja nyjet

Premier League

Mungesa e Kane, lëndoi të dyja nyjet

29/01/21 @ 01:07

TOTTENHAM 1-3 LIVERPOOL

Pas 5 ndeshjeve pa fitore, Liverpool fiton dhe futet në TOP 4

Premier League

Pas 5 ndeshjeve pa fitore, Liverpool fiton dhe futet në TOP 4

28/01/21 @ 23:14

HUAZIM

Arsenal dëshiron ta huazojë Torreiran

Premier League/Ligue 1/Transfere

Arsenal dëshiron ta huazojë Torreiran

28/01/21 @ 13:05

PREMIER LEAGUE

Manchester United befasohet në Old Trafford

Premier League

Manchester United befasohet në Old Trafford

27/01/21 @ 23:13

PREMIER LEAGUE

Tuchell fillon me barazim te Chelsea

Premier League

Tuchell fillon me barazim te Chelsea

27/01/21 @ 22:35


Të gjitha lajmet nga Premier League