Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SHQIPËRIA 1-1 KOSOVA

Limani shënon, për pikë ndaj Shqipërisë

Foto: FFK

Limani shënon, për pikë ndaj Shqipërisë


Teksti: FFK

16 September, 2021 @22:07

Kombëtarja e Kosovës në konkurrencën e femrave e ka nisur me barazim fushatën kualifikuese për Kampionatin Botëror “Australi-Zelandë e Re 2023”.

Dardanet, të enjten, në stadiumin “Elbasan Arena” e kanë mbyllur përballjen me Kombëtaren e Shqipërisë, me rezultat 1:1.

Ndonëse të dyja ekipet e dëshiruan dhe u angazhuan për fitore, në fund u detyruan të kënaqen me nga një pikë.

Emocionet e përballjes së të dyja ekipeve të të njëjtit gjak ishin evidente dhe kjo u shfaq që nga intonimi i himneve por edhe në lojë, duke pasur parasysh se shumë lojtare nga Kosova luajnë në ekipin kombëtar të Shqipërisë.

Kosovo woman

Të parat në epërsi kaluan futbollistet kuqezi, me golin e Megi Doçit nga penalltia, në minutën e 43-të.

Ndërkaq, shifrat i barazoi e rikthyera te Kombëtarja e Kosovës, Valentina Limani, në minutën e 72-të pas asistimit të kapitenes Erëleta Memeti.

Përzgjedhësja Afërdita Fazlija pas ndeshjes theksoi se në bazë të asaj se si rrodhi ndeshja, atëherë barazimi mund të jetë rezultat i pranueshëm, edhe pse në këtë duel kishin udhëtuar për 3 pikët.

Ajo po ashtu e pranoi faktin se ndikim të madh pati edhe ngarkesa emocionale e lojtareve, duke ditur se përballeshin me Shqipërinë. Ndeshjen e radhës Dardanet e zhvillojnë më 21 shtator në “Fadil Vokrri” kundër Norvegjisë.


LIPJAN

I shkarkuari i ditës, në mbrëmje me ekip të ri

FFK Liga e parë

I shkarkuari i ditës, në mbrëmje me ekip të ri

16/09/21 @ 21:53

ISMET MUNISHI

Munishi: I gëzohem karakterit të lojtarëve

FFK Superliga

Munishi: I gëzohem karakterit të lojtarëve

16/09/21 @ 18:28

TRAJERI I PRISHTINËS

Ramadani: E barabartë me humbje

FFK Superliga

Ramadani: E barabartë me humbje

16/09/21 @ 18:22

PRISHTINA 1-1 GJILANI

Golat në minutat e fundit, vendosin derbin

FFK Superliga

Golat në minutat e fundit, vendosin derbin

16/09/21 @ 18:08

ULPIANA 0-1 DRENICA

Kreshnik Uka bën Drenicën lidere të Superligës

FFK Superliga

Kreshnik Uka bën Drenicën lidere të Superligës

16/09/21 @ 18:01

NDARJA

Pas vetëm tri xhirosh, ndërprehet bashkëpunimin me trajnerin

FFK Liga e parë/Transfere

Pas vetëm tri xhirosh, ndërprehet bashkëpunimin me trajnerin

16/09/21 @ 16:58

11-SHET

Formacionet zyrtare: Ulpiana - Drenica

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Ulpiana - Drenica

16/09/21 @ 15:30

11-SHET

Formacionet zyrtare: Prishtina - Gjilani

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Prishtina - Gjilani

16/09/21 @ 15:25

FIFA RANKING - SHTATOR 2021

Kosova në ballinë të FIFAs për ngritjen rekorde në renditje

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Kosova në ballinë të FIFAs për ngritjen rekorde në renditje

16/09/21 @ 11:28

GATI PËR NDESHJE

Për fillim të mbarë

Përfaqësuesja/International

Për fillim të mbarë

16/09/21 @ 11:12

KOSOVA (F)

Lista e Kosovës (F), kundër Shqipërisë dhe Norvegjisë

Përfaqësuesja

Lista e Kosovës (F), kundër Shqipërisë dhe Norvegjisë

15/09/21 @ 14:51

STATS @ KOSOVA - SPANJA

Statistikat Kosova-Spanja, spanjollët asnjëherë jashtë loje

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Statistikat Kosova-Spanja, spanjollët asnjëherë jashtë loje

09/09/21 @ 00:31

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve të Kosovës, pas ndeshjes ndaj Spanjës

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Notat e futbollistëve të Kosovës, pas ndeshjes ndaj Spanjës

08/09/21 @ 23:58

VEDAT MURIQI

Muriqi kërkon falje për rastin e humbur: Është dashur të gjuaja më mirë

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Muriqi kërkon falje për rastin e humbur: Është dashur të gjuaja më mirë

08/09/21 @ 23:46

LUIS ENRIQUE

Enrique: Kosova me filozofi loje si Spanja

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Enrique: Kosova me filozofi loje si Spanja

08/09/21 @ 23:39

BERNARD CHALLANDES

Challandes: Kurajo, punë, s’ka shumë skuadra që kanë aq raste ndaj Spanjës

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Challandes: Kurajo, punë, s’ka shumë skuadra që kanë aq raste ndaj Spanjës

08/09/21 @ 23:31

KOSOVA 0-2 SPANJA

Pa zëvendësime, Kosova qan rastet e humbura, Spanja fiton

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Pa zëvendësime, Kosova qan rastet e humbura, Spanja fiton

08/09/21 @ 22:43

PJESA E PARË: KOSOVA - SPANJA

Fornals i jep epërsinë Spanjës, Kosova tregohet guximtare

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Fornals i jep epërsinë Spanjës, Kosova tregohet guximtare

08/09/21 @ 21:39


 
Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja