Të gjitha lajmet

ME PEP GUARDIOLËN

Manchester City zyrtarisht kampion

Manchester City zyrtarisht kampion

15 April, 2018 @19:21

Manchester City ka fituar titullin e Premier Ligës angleze edhe zyrtarisht sot, pasi që rivali i qytetit, Manchester United ka pësuar humbje në Old Trafford nga ekipi i fundit i renditjes West Bromwich Albion.

Jay Rodriguez ka shënuar golin e vetëm të ndeshjes, për t’ia dhënë fitoren WBA-së, derisa United tash rrezikon edhe vendin e dytë, pasi që Liverpool është vetëm një pikë larg.

TABELA AKTUALE E PREMIER LEAGUE

Katër xhiro pa përfunduar stinori, fitorja WBA-së i jep shpresa për mbijetesë, e humbja e United zyrtarizoi Cityn kampion me Pep Guardiolën për herë të parë.

Ky është titulli i tretë i Cityt në shtatë stinorët e fundit të Premier Ligës.ONIX-BALLKANI

Albin Memaj për fitoren e madhe të Ballkanit

15 April, 2018 @19:11

Ballkani ka shënuar fitore si mysafir i Onixit sot në Demush Mavraj të Istogut, derisa ka pasur përkrahje prej qindra…

TREPÇA89-VËLLAZNIMI

Oto John ngrit kampionin në renditje

Foto: Trepça'89/fb/ A. Osmani

15 April, 2018 @16:36

Trepça’89 ka shënuar fitoren e dytë me radhë në shtëpi, pas një serie të barazimeve, ndërsa viktimë e radhës për…

DRITA-VLLAZNIA

E pesta me radhë, marshimi i Dritës vazhdon

Foto: DritaFC/fb

15 April, 2018 @16:32

Me hapa të sigurt drejt titullit! Seria e Dritës tashmë shkon në pesë fitore radhazi në pesë xhirot e fundit…

LIRIA

Humbja e parë e stinorit në shtëpi

BOROZANI/A.P.

15 April, 2018 @1:05

Pas 27 xhirove të zhvilluara, Liria e Prizrenit, për herë të parë është mposhtur në Përparim Thaqi në kuadër të…

TOTTENHAM - CITY

City fiton, por ende nuk feston

Foto: Premier League

14 April, 2018 @22:37

Pas 3 humbjeve radhazi në Premier League e Champions League, Manchester City i është rikthyer fitoreve në takimin ndaj Tottenhamit…

WOLVERHAMPTON WANDERERS

Pas 6 vitesh, kthehen në Premier Ligë!

Foto: bbc/getty

14 April, 2018 @21:56

Edhepse nesër zhvillojnë ndeshjen e xhiros së XXXXIII të Championshipit, Wolverhapton Wanderers, prej sot ka siguruar pjesëmarrjen në Premier Ligë…

BAYERN-M'GLADBACH

Viktima e radhës, Monchengladbach

14 April, 2018 @21:08

Borussia Monchengladbach ishte viktima e radhës së kampionëve tashmë të zyrtarizuar Bayern Munich. Kjo ndeshje u përmbyll me rezultatin…

LIVERPOOL-BOURNEMOUTH

Salah briliant, arrin 40-shen

Fotot: premierleague/fb

14 April, 2018 @20:52

Liverpool ka shënuar fitore rutinore ndaj Bournemouthit sot, 3-0, ndërsa në skenë ka qenë treshja Sadio Mane, Mohamed Salah dhe…

2 KORRIKU - KEK

KEK-u rikthen kreun

14 April, 2018 @18:43

Liga e Parë e Kosovës ka hyrë në fazën më të rëndësishme të saj dhe këtë po e tregojnë edhe…

LIRIA - LLAPI

Fitore e Llapit ndaj Lirisë në Prizren

Foto: http://llapifc.com

14 April, 2018 @16:59

Në një mot tejet të mirë dhe në një fushë shumë të përshtatshme për lojë, skuadra e Llapit u tregua…

SHEFFIELD WEDNESDAY - ROTHERHAM UNITED

Nuhiu 90min në barazim

Foto: swfc.co.uk

8 December, 2018 @20:05

Sulmuesi shtatëlartë i Kosovës, Atdhe Nuhiu, ka pasur paraqitje standarde në përballjen që ekipi i tij Sheffield Wednesday barazoi sot…

BRENTFORD - SWANSEA

Ekipi i Celinës fiton jashtë

Foto: Swansea Official

8 December, 2018 @20:00

Skuadra e Swansea Cityt ka shënuar fitore tepër të rëndësishme sot, duke e mposhtur Brentfordin si mysafir 2-3. Mesfushori…

ARSENAL - HUDDERSFIELD

Seria ngritet në 21 ndeshje

Foto: premierleague.com

8 December, 2018 @18:31

Uruguajani i ardhur këtë stinor te Arsenali, Lucas Torreira, ka bërë dallimin në përballjen të cilën Arsenal e fitoi sot…

MANCHESTER UNITED - FULHAM

Lehtësim për Mourinhon, shkëlqen Rashford

Foto: premierleague.com

8 December, 2018 @18:14

Manchester United ka parakaluar shumë më lehtë sesa që ka pritur përballjen e sotme ndaj Fulhamit. TABELA AKTUALE …

BOURNEMOUTH - LIVERPOOL

Mohamed Salah hat-trick, Liverpool s’fal

Fotot: PremierLeaegue.com

8 December, 2018 @17:01

Egjiptiani Mohamed Salah ka shënuar hat-trickun e parë të tij këtë stinor në Premier Ligë, për t’ia dhënë Liverpoolit fitoren…

Të gjitha lajmet nga Premier League