Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PSG

Mbappe drejt largimit?

Mbappe drejt largimit?


1 July, 2021 @20:31

Sipas “L’Equipe”, sulmuesi francez, Mbappe,  tashmë ka informuar disa anëtarë të ekipit parisian për dëshirën e tij për të mos zgjatur kontratën e tij, megjithëse ai dëshiron të vazhdojë sezonin e ardhshëm me PSG.

Dëshira e Mbappe, sipas “L’Equipe”, është që të përmbushë vitin e mbetur të kontratës së tij dhe të lirohet në 2022, kur dhe i skadon kontrata. Një vendim që do të prishë shumë planet e PSG, e cila mund të humbas një nga lojtarët më të rëndësishëm në lojë.

Gazeta prestigjioze franceze gjithashtu ngjall interesin e Real Madridit për sulmuesin, që pyeti disa javë më parë për situatën e Mbappe në mes të negociatave në lidhje me një tjetër lojtar emrin e të cilit nuk e zbulojnë.

Përgjigja e PSG ishte e qartë: lojtari nuk është në shitje, megjithëse rreziku tani për ta humbur atë falas sezonin e ardhshëm mund ta detyroj Al-Khelaïfi ta shesë atë.

Negociatat për rinovimin e Mbappe janë bllokuar për muaj me radhë, deri në pikën që Nasser Al-Khelaïfi i është dashur të ndërmjetësoj në bisedimet për të bindur ish-lojtarin e Monako-s.


 
Të gjitha lajmet nga Ligue 1