Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

COPA AMERICA

Meksika fiton dramën ndaj Uruguajit

Foto; Mexico National Team

Meksika fiton dramën ndaj Uruguajit


6 June, 2016 @4:14

Me 2 kartona të kuq, nga një për secilën skuadër, dhe 4 gola u mbyll takimi mes Meksikës dhe Uruguajit në kuadër të grupit C të Copa America.

Ndeshja ishte tejet interesante dhe e ashpër, me skuadrën meksikane që doli fituese me 2 golat e 10 minutave të fundit. Në anën tjetër, Uruguaji ishte i hendikepuar me mungesën e sulmuesit Luis Suarez dhe nuk arriti të bëjë më shumë se një gol, duke marrë parasysh edhe faktin që 45 minuta i luajti me 1 futbollist më pak në terren.

Kjo fitore bën që Meksika të jetë në krye të grupit me 3 pikë, aq sa ka edhe Venezuela por me golaverazh më të dobët.

COPA AMERICA 2016 GRUPET DHE ORARI


 
Të gjitha lajmet nga