Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

JUVENTUS 0-3 MILAN

Milan bindshëm ndaj Juves, për t’i lënë jashtë TOP4

Milan bindshëm ndaj Juves, për t’i lënë jashtë TOP4


9 May, 2021 @22:58

Një paraqitje e jashtëzakonshme e Milanit në Torino, derisa Juventusit i dha një goditje të madhe në luftë për TOP4, pasi që e mposhti bindshëm 0-3 [Diaz 45, Rebic 78, Tomori 82].

Humbja lë Juventusin e Andrea Pirlos tashmë jashtë standardeve të kërkuara nga bianconerët dhe i tërë sezoni është në rrezik nëse s’arrihet Liga e Kampionëve!

Fitorja e Milanit është bërë edhe më e madhe pasi që u bë rezultati 0-3, që i jep përparësi rossonerëve edhe nëse skuadrat kryejnë stinorin me pikë të barabarta. Kjo pasi që ata ishin mposhtur nga Juventus 3-1 në përballjen e zhvilluar në pjesën e kaluar të sezonit.

 


 
Të gjitha lajmet nga Serie A