Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MILAN 1-1 ZVEZDA

Milan pa fitore, e çojnë përpara golat

Foto: ACMilan/fb

Milan pa fitore, e çojnë përpara golat


25 February, 2021 @22:56

Përkundër se në asnjë ndeshje nuk arriti të mposhtte ekipin serb Crvena Zvezda, Milan është kualifikuar tutje në Europa League, me anë të rregullës së golave më shumë të shënuara si mysafir.

Përballja e sontme përfundoi 1-1 [Kessie 9p - Ben Nabouhane 24] në San Siro, derisa mysafirët luajtën për 20min me një lojtar më pak.

Ndeshja e parë në Beograd kishte përfunduar 2-2 dhe kështu sipas rregullit të golit si mysafir, rossonerët shpëtojnë faqebardhë këtë xhiro të garës së dytë më të rëndësishme evropiane.

Milan kështu siguron 1/8 e finales së Europa League, ndërsa kundërshtarin e radhës do ta mësojë pas shortit.


PREMIER LEAGUE

Sam Allardyce: Rënia nga liga nuk më dëmton mua

Premier League

Sam Allardyce: Rënia nga liga nuk më dëmton mua

25/02/21 @ 21:47

EUROPA LEAGUE

Përfundon aventura e Europa Leagues për Rrahmanin

Europa League

Përfundon aventura e Europa Leagues për Rrahmanin

25/02/21 @ 21:27

EUROPA LEAGUE

Dyshja Auba & Saka kualifikojnë Arsenalin

Europa League

Dyshja Auba & Saka kualifikojnë Arsenalin

25/02/21 @ 21:14

EUROPA LEAGUE

Lirim Kastrati rezervë kundër Krasnodarit

Europa League

Lirim Kastrati rezervë kundër Krasnodarit

25/02/21 @ 20:21

LIGUE 1

Drejtori i PSG thotë se situata e Kean është e ndërlikuar

Drejtori i PSG thotë se situata e Kean është e ndërlikuar

25/02/21 @ 19:46

INTERNATIONAL

Henrry jep dorëheqje nga Montreal Impact

International

Henrry jep dorëheqje nga Montreal Impact

25/02/21 @ 19:21

LIGUE 1

Neymar në dyshime, Di Maria rikthehet kundër Barcelonës

Ligue 1

Neymar në dyshime, Di Maria rikthehet kundër Barcelonës

25/02/21 @ 19:09

MEDIA TALK

Bruno para dyfishit të pagës dhe kontratës së re

Europa League/Premier League/Transfere

Bruno para dyfishit të pagës dhe kontratës së re

09/05/21 @ 13:37

SUPERLIGA EVROPIANE

Barça, Juve e Real me dënime më të ashpra, të tjerët arrijnë akord me UEFA-në

Champions League/Europa League

Barça, Juve e Real me dënime më të ashpra, të tjerët arrijnë akord me UEFA-në

07/05/21 @ 20:51

ARSENAL - VILLARREAL

Barazim në Londër, Villarreali në finale!

Europa League

Barazim në Londër, Villarreali në finale!

06/05/21 @ 23:14

ROMA - MANCHESTER UNITED

Fitore e Romës në Itali, në finale shkon United

Europa League

Fitore e Romës në Itali, në finale shkon United

06/05/21 @ 22:59

ARSENAL

Aubameyang ka humbur katër kilogram

Europa League/Premier League

Aubameyang ka humbur katër kilogram

06/05/21 @ 15:03

JOSE MOURINHO

Perandori i ri i Romës

Europa League/Serie A

Perandori i ri i Romës

05/05/21 @ 09:58

GDANSK

Mbi 9 mijë tifozë në finale

Europa League/Premier League/Serie A/La Liga

Mbi 9 mijë tifozë në finale

04/05/21 @ 00:26

MEDIA TALK

Roma pas Van de Beek

Europa League/Premier League/Serie A/Transfere

Roma pas Van de Beek

03/05/21 @ 13:34

VILLARREAL - ROMA

Pepe mban gjallë Arsenalin, finalisti vendoset në Londër

Europa League

Pepe mban gjallë Arsenalin, finalisti vendoset në Londër

29/04/21 @ 23:11

UNITED - ROMA

United zgjohet në pjesën e dytë, i afrohet finales

Europa League

United zgjohet në pjesën e dytë, i afrohet finales

29/04/21 @ 22:59


 
Të gjitha lajmet nga Europa League