Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

WERDER BREMEN

Milot Rashica bëhet me trajner të ri

Foto: Werder/fb

Milot Rashica bëhet me trajner të ri


1 June, 2021 @16:05

Futbollisti i Kosovës, Milot Rashica, nëse do të mbetet në Werder edhe për një stinor, do të ketë punë me trajner të ri të skuadrës.

Pas rënies nga elita e futbollit gjerman, Werder do të garojë në Bundesliga 2 në stinorin 2021/22 dhe ekipi posa ka bërë të ditur edhe zyrtarisht se ka emëruar si trajner Markus Anfangun.

Anfang do ta zëvendësojë Florian Kohfeldtin në krye të shtabit teknik të skuadrës.

Duke i dëshiruar suksese në punë, klubi i ka uruar mirë se ardhje trajnerit të ri, që do të ketë për detyrë ta kthejë skuadrën në Bundesligë.

Anfang 46-vjeçar përgjatë karrierës së tij ka drejtuar skuadrat e grupmoshave të Bayer Leverkusenit, U17 dhe U19, prej ku kaloi te Holsten Kiel. Më pas, për dy stinorë drejtoi Kölnin, ndërsa në stinorin 2020/21 ka qenë në krye të Darmstadtit.


LËNDOHET ROSHI

Kuqezinjtë arrijnë në Uells, por lëndohet Roshi

Kombëtarja/International

Kuqezinjtë arrijnë në Uells, por lëndohet Roshi

01/06/21 @ 15:49

REAL MADRID

Sergio Ramos në shënjestër të kampionit anglez

Premier League/Transfere

Sergio Ramos në shënjestër të kampionit anglez

01/06/21 @ 14:30

REAL MADRID

Real Madrid në bisedime me ish-trajnerin

La Liga

Real Madrid në bisedime me ish-trajnerin

01/06/21 @ 14:07

BAYERN MUNICH

Legjenda Rummenigge largohet nga Bayerni, zëvendësohet nga ish-portieri

Bundesliga

Legjenda Rummenigge largohet nga Bayerni, zëvendësohet nga ish-portieri

01/06/21 @ 12:30

PREMIER LEAGUE

8 kandidat për lojtarin e vitit në Premier League

Premier League

8 kandidat për lojtarin e vitit në Premier League

01/06/21 @ 12:18

BARCELONA

Barcelona rikthen ish-lojtarin nga City

La Liga

Barcelona rikthen ish-lojtarin nga City

01/06/21 @ 11:59

REAL MADRID

Real Madrid prezenton fanellat për stinorin e ardhshëm

La Liga

Real Madrid prezenton fanellat për stinorin e ardhshëm

01/06/21 @ 11:41

DYSHJA E AARAUT

Aarau me lajm special për dyshen që u ftua nga Kosova

Përfaqësuesja/International/Sportistë shqiptarë në botë

Aarau me lajm special për dyshen që u ftua nga Kosova

01/06/21 @ 11:20

TRANSFERE

Gnabry i pikëlluar për Alaba

Bundesliga/La Liga/Transfere

Gnabry i pikëlluar për Alaba

19/06/21 @ 13:38

GJERMANIA

Vendimi final, pas EURO 2020

Evropiani/Bundesliga/International

Vendimi final, pas EURO 2020

06/06/21 @ 15:16

HOLANDEZI

Van Bommel në Bundesligë, si trajner

Bundesliga/Transfere

Van Bommel në Bundesligë, si trajner

06/06/21 @ 10:21

BAYERN MUNICH

Legjenda Rummenigge largohet nga Bayerni, zëvendësohet nga ish-portieri

Bundesliga

Legjenda Rummenigge largohet nga Bayerni, zëvendësohet nga ish-portieri

01/06/21 @ 12:30

NDAHEN RRUGËT

Mavraj në kërkim të adresës së re

Bundesliga/Sportistë shqiptarë në botë

Mavraj në kërkim të adresës së re

30/05/21 @ 16:39

BUNDESLIGA PLAYOUT

Rikthim i madh për të mbijetuar në elitë

Bundesliga

Rikthim i madh për të mbijetuar në elitë

29/05/21 @ 21:01

BUNDESLIGA

Bayerni transferon 23 vjeçarin nga Championshipi

Bundesliga/Transfere

Bayerni transferon 23 vjeçarin nga Championshipi

27/05/21 @ 17:56

MEDIA TALK

Kicker: Rashica shkon për 15 milionë

Bundesliga/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Kicker: Rashica shkon për 15 milionë

27/05/21 @ 11:14

KOSOVA

Talenti i Bayernit i thotë “Po” Kosovës

Përfaqësuesja/Bundesliga/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Talenti i Bayernit i thotë “Po” Kosovës

26/05/21 @ 16:58

DFB

E pritura, realizohet - Flick selektor i Gjermanisë

Evropiani/Bundesliga/Transfere

E pritura, realizohet - Flick selektor i Gjermanisë

25/05/21 @ 12:20


 
Të gjitha lajmet nga Bundesliga