Të gjitha lajmet

MEDIA

Munishi ka dhënë dorëheqje

Munishi ka dhënë dorëheqje

17 April, 2019 @22:22

Trajneri i Vëllaznimit Ismet Munishi pas disfatës së rëndë sot në përballjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Kosovës nga Trepça’89, bëhet e ditur se ka dhënë dorëheqje.

Edhe pse faqja zyrtare e Vëllaznimit nuk ka komunikuar ende asgjë, vetë Munishi ka folur me Insportin ku ka bërë të ditur largimin e tij nga klubi, pasi që ka përjetuar rëndë disfatën e sotme nga ekipi mitrovicas dhe ka marrë përgjegjësinë për këtë humbje.

 

 

RAMIZ SADIKU - BESA

Mposhtet në Prishtinë, rrezikon vendin e dytë

27 April, 2019 @18:06

Me një penallti të shndërruar në gol në minutën e pestë të kohës shtesë, skuadra e Ramiz Sadikut ka arritur…

2 KORRIKU - VUSHTRRIA

Lideri deklasohet në kryeqytet

27 April, 2019 @17:58

Një rezultat tejet befasues ka ardhur sot nga Liga e Parë e Kosovës në futboll. Skuadra e Vushtrrisë, liderja e…

VENDIMI I KOMITETIT EKZEKUTIV

Vendim i FFK-së, xhirot e fundit krejt njëjtë

TOPSPORTI/ A. P.

25 April, 2019 @14:26

Në mbledhjen e fundit të KE të FFK-së është marrë vendim që të implementohet neni 14 i PG lidhur me…

VLLAZNIA - VËLLAZNIMI

Vëllaznimi dobët jashtë shtëpisë

21 April, 2019 @18:15

As me trajnerin e ri Blerim Mula që debutoi sot për Vëllaznimin pas largimit të Ismet Munishit, kuqezinjtë e Gjakovës…

BESA - DUKAGJINI

Dukagjini fiton derbin, Besa mbetet larg kreut

21 April, 2019 @17:59

Dukagjini ka arritur të shënojë fitore në derbin e zhvilluar ndaj Besës në Shahin Haxhiislami sot, duke e mposhtur 0-1.…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë