Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TORINO - LAZIO

Muriqi e Immobile shpëtojnë Lazion nga humbja

Muriqi e Immobile shpëtojnë Lazion nga humbja


23 September, 2021 @23:11

Torino dhe Lazio e mbyllën xhiron e pestë në Serie A me barazim 1-1.

Torino kaloi në epërsi me Marko Pjaca në minutën e 76’. Vedat Muriqi u inkuadrua në minutën e 79’ dhe e përfitoi penalltinë në minutën e 90+1’, ku nuk gaboi Ciro Immobile nga pika e bardhë dhe dyshja në fjalë ia sollën pikën Lazios.

Elseid Hysaj ishte startues dhe luajti 90 minuta, kurse Thomas Strakosha ishte në bankë.

Në anën tjetër te Torino edhe Etrit Berisha edhe Mërgim Vojvoda ishin në bankë dhe nuk u inkuadruan në fushë.

Për Lazion ky ishte barazimi i dytë rresht dhe me 8 pikë gjendet në pozitën e shtatë, ndërsa Torino me 7 pikë gjendet në pozitën e nëntë në Serie A.


SUPERLIGA TURKE

Mërgim Berisha asiston, Ozili shënon, Fenerbahçe përfiton

International

Mërgim Berisha asiston, Ozili shënon, Fenerbahçe përfiton

23/09/21 @ 23:06

SUPERLIGA TURKE

Endri Çekiçi fenomenal, mohohet fitorja me autogol

International

Endri Çekiçi fenomenal, mohohet fitorja me autogol

23/09/21 @ 22:55

SAMPDORIA - NAPOLI

Spalletti i beson Rrahmanit përsëri, por kapiteni lëndohet

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Spalletti i beson Rrahmanit përsëri, por kapiteni lëndohet

23/09/21 @ 22:31

MBROJTËSI GJERMAN

Rudiger në Bayern? Konfirmohet interesimi

Premier League/Bundesliga/Transfere

Rudiger në Bayern? Konfirmohet interesimi

23/09/21 @ 15:47

SEZONI 22/23 ME ZHVENDOSJE DATASH

PremierLiga arrin marrëveshje për pauzën gjatë “Katari 2022”

Botërori/Premier League

PremierLiga arrin marrëveshje për pauzën gjatë “Katari 2022”

23/09/21 @ 15:38

MEDIA

Lëndimi i Valonit, jo serioz

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja/Ligue 1

Lëndimi i Valonit, jo serioz

23/09/21 @ 15:25

SAMPDORIA - NAPOLI

Spalletti i beson Rrahmanit përsëri, por kapiteni lëndohet

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Spalletti i beson Rrahmanit përsëri, por kapiteni lëndohet

23/09/21 @ 22:31

MILAN - VENEZIA

Diaz e Theo kthejnë Milanin te fitoret

Serie A

Diaz e Theo kthejnë Milanin te fitoret

22/09/21 @ 22:45

SPEZIA - JUVENTUS

Fitorja e parë e Juves, me përmbysje ndaj Spezias

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Fitorja e parë e Juves, me përmbysje ndaj Spezias

22/09/21 @ 21:08

FIORENTINA - INTER

Kampioni me përmbysje tregon forcën

Serie A

Kampioni me përmbysje tregon forcën

21/09/21 @ 22:47

SERIE A

Amir Rrahmani shënon, Napoli lider

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Amir Rrahmani shënon, Napoli lider

20/09/21 @ 22:46

JUVENTUS - MILAN

Juventus mbetet pa fitore

Serie A

Juventus mbetet pa fitore

19/09/21 @ 22:44

KOMENTI I KAPITENIT LEGJENDAR

Cana: Interi kampion, Juventusin kujdes!

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Cana: Interi kampion, Juventusin kujdes!

18/09/21 @ 11:18

SASSUOLO 0-1 TORINO

Vojvoda 13-minuta në fitoren e dytë të Torinos

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Vojvoda 13-minuta në fitoren e dytë të Torinos

17/09/21 @ 23:35

KOLUMNE

5 për fundjavë!

Premier League/Serie A/Ligue 1/La Liga/Analiza

5 për fundjavë!

17/09/21 @ 21:34

CHAMPIONS LEAGUE

Liverpool - Milan, mungon Zlatan

Champions League/Serie A

Liverpool - Milan, mungon Zlatan

14/09/21 @ 15:27


 
Të gjitha lajmet nga Serie A