Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FERONIKELI - GJILANI

Ndahen pikët në Drenas

Ndahen pikët në Drenas


15 February, 2021 @14:59

Pa fitues është mbyllur dueli i luajtur sot mes Feroniklit dhe Gjilanit në Drenas.

Skuadrat në fjalë pas 90 minutave lojë takimin e mbyllën me rezultat të barabartë 1-1 (Adem Maliqi 20’ / Muhamed Useini 51’).

Golin e vetëm në pjesë të parë e shënoi Adem Maliqi i vendasve. Ky gol erdhi në minutën e 20’ të ndeshjes dhe ishte i mjaftueshëm që Feronikli të shkonte me epërsi minimale në pushim.

Në fakt, gjilanasit shënuan një herë në këtë pjesë (38’), mirëpo goli u anulua për shkak të pozitës jashtë loje.

TABELA AKTUALE

Në pjesën e dytë, goli erdhi pas vetëm 6 minutave lojë.

Ishte Muhamed Useini i mysafirëve ai që në minutën e 51’ barazoi shifrat në 1-1.

Përkundër tentimeve nga të dyja skuadrat, gola më në këtë takim nuk pati dhe dueli u mbyll pa fitues.

Ky barazim Niklin e mban 4 pikë larg zonës së ftohtë, kurse Gjilani duket i qetë në vendin e katërt në tabelë, larg kreut dhe larg zonës së rrezikshme gjithashtu.


TREPÇA '89 - ARBËRIA

Nga një gol për nga një pikë, ‘89-shi e Arbëria “në paqe”

FFK Superliga

Nga një gol për nga një pikë, ‘89-shi e Arbëria “në paqe”

15/02/21 @ 15:00

FERONIKELI - GJILANI

Ndahen pikët në Drenas

FFK Superliga

Ndahen pikët në Drenas

15/02/21 @ 14:59

TOPI I RI

UEFA prezanton topin e finales së Ligës së Kampionëve

Champions League

UEFA prezanton topin e finales së Ligës së Kampionëve

15/02/21 @ 13:30

PSG

Mbappé, më protagonist pa Neymar apo Di María

Ligue 1

Mbappé, më protagonist pa Neymar apo Di María

15/02/21 @ 12:59

11-SHET

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Arbëria

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Arbëria

15/02/21 @ 12:49

MONEY MONEY MONEY

Barcelona do paguajë edhe pesë milionë Dortmundit

La Liga

Barcelona do paguajë edhe pesë milionë Dortmundit

15/02/21 @ 12:48

LA LIGA

Dani Carvajal lëndohet përsëri

La Liga

Dani Carvajal lëndohet përsëri

15/02/21 @ 12:33

DRITA

Festim Alidema largohet nga Drita

FFK Superliga/Transfere

Festim Alidema largohet nga Drita

17/06/21 @ 15:01

LLAPI

Llapi rrëmben golashënuesin më të mirë të Ulpianës

FFK Superliga/Transfere

Llapi rrëmben golashënuesin më të mirë të Ulpianës

17/06/21 @ 12:14

DRITA

Edhe një lojtar i bashkohet Dritës nga Trepça’89

FFK Superliga/Transfere

Edhe një lojtar i bashkohet Dritës nga Trepça’89

16/06/21 @ 22:00

DRITA

Drita godet me Mujën

FFK Superliga/Transfere

Drita godet me Mujën

16/06/21 @ 18:37

CONFERENCE LEAGUE

Llapi e Drita mësojnë kundërshtarët e rrethit të dytë

FFK Superliga

Llapi e Drita mësojnë kundërshtarët e rrethit të dytë

16/06/21 @ 14:29

MALISHEVA

Zyrtarizimi çështje kohe

FFK Superliga

Zyrtarizimi çështje kohe

16/06/21 @ 12:32

SUPERLIGA

Faton Maloku mbetet në portën e nënkampionit

FFK Superliga/Transfere

Faton Maloku mbetet në portën e nënkampionit

16/06/21 @ 11:43

LLAPI

Llapi rikthen portierin Avdyli

FFK Superliga/Transfere

Llapi rikthen portierin Avdyli

15/06/21 @ 20:50

SUHAREKË

Ballkani merr trajnerin ish-kampion për sezonin 21/22

FFK Superliga/Transfere

Ballkani merr trajnerin ish-kampion për sezonin 21/22

15/06/21 @ 18:54

LLAPI

7 lojtarë vazhdojnë me Llapin

FFK Superliga

7 lojtarë vazhdojnë me Llapin

15/06/21 @ 15:09


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga