Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DRITA

Ndahen rrugët me golashënuesin më të mirë në histori të Dritës

Ndahen rrugët me golashënuesin më të mirë në histori të Dritës


7 June, 2021 @12:18

Nënkampioni i Superligës së Kosovës në futboll, Drita, para pak çastesh ka lajmëruar se janë ndarë rrugët me lojtarin legjendar Xhevdet Shabanin.

Shabani e Drita vendosën që t’i ndajnë rrugët pas përfundimit të kontratës.

Xhevdet Shabani është golashënuesi më i mirë në histori të skuadrës gjilanase. Ai gjatë karrierës së tij ka zhvilluar 245 ndeshje, ka shënuar 66 gola dhe luajti me 42 asistime.

Shabani me Dritën është shpallur 2 herë kampion i Kosoës dhe ka fituar një herë Superkupën e Kosovës.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga