Të gjitha lajmet

NEYMAR

Nder të luash në Barcelonë

REUTERS/Ueslei Marcelino

Nder të luash në Barcelonë

27 May, 2013 @11:40

Sulmuesi i Santosit, Neymar, i cili ditë më parë u konfirmuar si transfer i radhës në Barcelonë, ka treguar edhe një arsye se pse ka zgjedhur klubin katalonas para atij madrilen, përkundër se këta të fundit ofronin rrogë më të madhe për atë. 

"Do të jetë nder i madh që të luaj në një ekip me Messin, Xavin dhe Iniestan. Unë nuk kam shkuar pas ekipit më të mirë, por për shkak të lojtarëve që luajnë aty," ka thënë sulmuesi 21 vjeçar. 

Ai me këtë rast, ka falenderuar tifozët e Santosit për dashurinë dhe kuptimin, se ai do të duhet të shkojë një ditë. 

"Është krenari të jesh pjesë e kësaj skuadre. Do të kthehem një ditë - kjo nuk është lamtumira ime," është cituar të ketë thënë Neymar nga Marca spanjolle. 

Neymar, njëri ndër talentët më të mëdhenjë në botë ka zgjedhur Barcelonën karshi Real Madridit, pasi që Santos pranoi ofertën e të dyja skuadrave spanjolle. Barcelona i kishte ofruar shtatë derisa Reali mbi 10 milionë euro rrogë vjetore - që nuk bëri përshtypje te braziliani. VANGJELI

Nuk më duan në kombëtare!

Vangjeli Official

27 May, 2013 @9:00

Kristi Vangjeli, një kohë, mbrojtësi premtues dhe i pazëvendësueshëm i kombëtares shqiptare. Tash, as që ftohet. Krejt kësaj i parapriu…

BEFASIA

Falcao në Monaco!

REUTERS

26 May, 2013 @23:23

Sipas raporteve që vinë nga Spanja, Monaco ka paguar 60 milionë eurot e kërkuara nga Atletico Madrid për shërbimet e…

LA LIGA

Sociedad humb pozitën 4

REUTERS/Joseba Etxaburu

26 May, 2013 @22:37

Lufta për pozitën e katër që dërgon në Ligë të Kampionëve është bartur për në xhiron e fundit të La…

COPPA ITALIA

Cana fiton Kupën italiane

REUTERS/Giampiero Sposito

26 May, 2013 @19:51

Skuadra e Lorik Canës, Lazio, ka arritur që të triumfojë ndaj Romës në finale të Kupës së Italisë për ta…

EDEN HAZARD

Nënshkrimi i kontratës, mes Chelseat e Realit

8 October, 2018 @20:36

Eden Hazard tashmë është në dilemë të vërtetë. Të nënshkruajë kontratë të re me Chelsean, apo të bëj lëvizjen e…

VALENCIA - BARCELONA

S’ka fitore, ka lider të ri

7 October, 2018 @22:42

Barcelona nuk ka arritur të dalë fituese nga përballja e nxehtë në Mestalla ndaj Valencias, dhe tashmë La Liga spanjolle…

KRIZË

As gola, as fitore, kriza thellohet!

6 October, 2018 @20:59

Për herë të parë në shekullin XXI, Real Madridi nuk ka shënuar në 4 ndeshje radhazi! Sevilla, Atletico Madrid, CSKA…

BARCELONA

Barcelona financiarisht në histori

3 October, 2018 @11:17

Kampionja aktuale e La Ligas, Barcelona, u bë skuadra e parë në histori të futbollit, ku të ardhurat e klubit…

BARCELONA - ATHLETIC BILBABO

Gabimi i radhës, rrezikohet lidershipi

29 September, 2018 @18:06

Pas 2 gabimeve radhazi në 2 xhirot e fundit, Barcelona gabon përsëri. Në ndeshjen e luajtur sonte pa Leo Messin…

Të gjitha lajmet nga La Liga